Nový kabát Zborovské sevšak netýká jen vozovky, ale i bezbariérových chodníků, vyměněno zde bylo veřejné osvětlení, na náměstíčku jsou nové lavičky a opravena byla také kašna. Povrchové rekonstrukci předcházela oprava vodovodu a vybudování kanalizačního řadu.

„Práce šly dělníkům slušně, nemůžu proti nim říct ani ň, a to jsem náročná,“ hodnotila další místní obyvatelka Hana Šťástníková. „Nový chodník byl hotový poměrně brzo a pak si hráli s cestou. Škoda jen, že na tom pěkně opraveném náměstíčku jsou teď nějaké ošklivé krabice s elektrorozvody, které to hyzdí,“ pokračovala.

Rekonstrukci zdržuje kanalizace


Oprava ulice Zborovské, na kterou městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz vyčlenil více než18 milionů korun, začala na konci loňského srpna a trvat měla do konce listopadu. Protáhla se však až do prosince, a navíc není dokončena kompletně.

„Lonibyly dokončeny a zkolaudovány úseky ulice Zborovské od křižovatky Sokolské třídy až po křižovatku s ulicí Jindřichovou, včetně veřejného prostranství ve vnitrobloku. Poslední úsek mezi ulicemi Nádražní a Jindřichovou bude realizován na jaře – nejpozději do 15. května,“ sdělila Deníku Ludmila Kadrnková, mluvčí centrálního ostravského obvodu.

Termín ukončení je podle jejích dalších slov posunut naletošní rok proto, že samotné rekonstrukci ulice předcházela oprava kanalizace, která vede pod komunikací a jejímž investorem je město Ostrava. „Právě její poslední úsek se dokončuje až v těchto dnech,“ dodala Kadrnková.