Pražská nadutost zase jednou vystoupala k nebetyčným výšinám. Ostrava, to město, kterému se za totality posmívali, že se tam maká, zatímco oni odpočívají a maximálně vylezou o víkendu na Petřín podívat se dalekohledy, zda také nelenoší, jim najednou zase vadí! Smrdí! Je nejšpinavější v EU! Co s ní?!

Bulvár Blesk, který se živí vymýšlením těch nejodpornějších a nejšpinavějších intimit ze života českých celebrit, to ví! Alespoň jeden z jeho „redaktorů“ (zcela nepochybně jde o typického pražského frajera v károvaných kalhotách, šimibotkách, šátkem u krku, hopsafráčkem a kšiltovkou na stranu) na to přišel: „Tu špínu prodáme za kačku Polákům!“

Co říkáte na nápad bulvárních pisálků? Opravdu je Ostravsko taková ostuda naší země? A máte ještě originálnější řešení? DISKUTUJTE POD ČLÁNKEM!

Je to ale hlava moudrá a plodná! Jen nechápu, proč nás chce prodat zrovna Polákům? A za tak málo? Proč ne Němcům za pytel eur, kde by se připojila k Porúří? Proč ne do USA za dva pytle dolarů, kde by se skvěla ve stínu továren Pittsburghu? Ale ani to nám Ostravanům nedopřeje. Přitom stržené peníze by pak matička Praha mohla použít na vyhřívání chodníků v Perlovce, či na pořádné hajcmany, které by zabránily propadům půdy ve Stromovce. Anebo peníze vyhodit investováním do zázraku zvaného Opencard.

Bulvár Blesk chce podle svého internetového vydání řešit otázku špatného ovzduší na Ostravsku velmi svérázným a pro moravskoslezskou metropoli přezíravým a hodně urážlivým způsobem.

Ale ptám se, kde byl pan Moudrý z Blesku se svými radami, když se tři roky před miléniem topila Morava a Slezsko v přívalových vodách? Proč neporadil nebo nepřijel pomoci? Zato když se po matičce čtvrtý rok nového tisíciletí rozlila Vltava, plakali v Blesku krokodýlí slzy a žadonili o pomoc. I tu smradlavou a špinavou Ostravu. A pak jí lezli do zadku a děkovali. Dnes povodeň nehrozí, ale Ostrava smrdí! Tak pryč s ní, nepotřebnou! Jenže Ostrava se bez Prahy obejde, Praha bez Ostravy by to měla složitější!

A na úplný závěr, pane Moudrý: Ostrava byla, je a bude vždycky jenom Moravská nebo Slezská. Nikdy ne Česká! Ať se vám to líbí, nebo ne!

Vše o znečištěném ovzduší na Ostravsku ČTĚTE ZDE!