Termín ostravských jarních prázdnin se kvapem blíží, vypuknou už za dva týdny. Trvat budou celý týden a děti ho nemusejí prolenošit před televizí nebo u počítače, když si jejich rodiče nemohou vzít volno. Pestrý program pro děti připravila například ostravská střediska volného času. Děti mohou týden strávit s vrstevníky na horách nebo mají možnost do středisek docházet jen během dne v rámci příměstských táborů.

Například Středisko volného času Ostrava-Zábřeh pořádá výtvarný tábor na sněhu s názvem Doba ledová. Je určen menším dětem a těm, kteří se do lyžování nehrnou. Účastnit se ho mohou i společně s maminkami. Na děti čeká sáňkování, koulování, soutěžení, výtvarné tvoření a spousta her a dobrodružství. „Tábor se koná v krásném prostředí Hostýnských vrchů v Rajnochovicích. Několik míst je ještě volných,“ informovala Lenka Červená ze Střediska volného času Ostrava-Zábřeh.

Pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding, středisko již tradičně pořádá lyžařský tábor ve Velkých Karlovicích. A pro ty děti, které o prázdninách nikam nepojedou, připravilo program přímo v Ostravě. Příměstský tábor nabízí spoustu her, sportovních turnajů či návštěvu zoo.

Děti se naučímíchat vitaminový koktejl


Středisko volného času Korunka v Ostravě-Mariánských Horách zase pozvalo děti na lyžařský zájezd do Krkonoš. Ti, kteří lyžovat nechtějí, mohou se střediskem jet na jarní tábor v Řece v podhůří Beskyd. „S místy není problém, máme ještě dostatečnou kapacitu,“ potvrdil Daniel Kovarik ze Střediska volného času Korunka.

Děti, které zůstanou v Ostravě, mohou s Korunkou a jejím střediskem turistiky například navštívit loutkové divadlo, bazén v Porubě nebo se naučit vařit, a to konkrétně tříbarevný slavnostní drink z ovoce a zeleniny, kuřecí medailonky ve smetanovém závoji a domácí perníkový zákusek. Středisko přírodovědců zase chce s dětmi navštívit ostravskou zoo, Českou televizi Ostrava, hvězdárnu a planetárium, pohádkový sklep strašidel, Ostravské muzeum a Slezskoostravský hrad. Poslední prázdninový den je naplánován výlet do přírodní rezervace Rezavka.

Středisko volného času Ostrčilova pořádá jarní dětskou rekreaci v Malenovicích. Děti budou ubytovány přímo u sjezdovky, a tak ti, kteří se chtějí naučit lyžovat nebo se v lyžování zdokonalit, budou mít k tomu ideální příležitost. „Tento pobyt je už úplně obsazený. Děti se ale mohou hlásit ještě do příměstských táborů, tam ještě volná místa jsou,“ uvedla Zuzana Sviderská ze Střediska volného času.