Městu už předtím patřila přilehlá budova k Dvojhalí, která bývá označována jako Ústředna. Díky tomu, že teď bude celý komplex patřit Ostravě, může se snáze žádat o dotace z evropských fondů na jeho rekonstrukci.

„V evropských fondech už je na tyto účely vyčleněno přes tři sta milionů korun. Dvojhalí se bude opravovat v návaznosti na okolní infrastrukturu v následujících dvou letech. Chceme, aby z něj vzniklo multifunkční centrum pro kulturní vyžití Ostravanů,“ uvedl náměstek primátora Lukáš Ženatý.

Podle primátora Petra Kajnara bude snahou města, aby bylo Dvojhalí zpřístupněno do dubna roku 2012, kdy chce společnost Multi Development otevírat první etapu Nové Karoliny. „Představuji si, že se z Dvojhalí stane zastřešené náměstí, které bude sloužit lidem k zábavě,“ nastínil Kajnar.

Společnost Multi Developmnet koupila Dvojhalí v roce 2006, kdy finišovala soutěž o to, který investor bude stavět na území po bývalé koksovně Karolině. Získala tak cenný trumf, který bezesporu napomohl k jejímu vítězství. Podle odhadů tehdy zaplatila za historický objekt jeho tehdejšímu soukromému vlastníkovi částku v řádech desítek milionů korun.

Všechny články o výstavbě moderního centra Ostravy ČTĚTE ZDE!