Rekordních osmnáct kapel se už tuto sobotu představí na třech scénách, které vzniknou v areálu pivovaru Ostravar v rámci dvanáctého ročníku tradičních slavností zlatavého moku. I ten bude letos zastoupen v rekordním množství. Na čepu bude celkem sedm druhů piva

„Největší zájem tradičně očekáváme o náš kvasnicový ležák, který se bude čepovat přímo z našich ležáckých tanků. Kromě něj nabídneme návštěvníkům dvanáctku i desítku Ostravar, další náš speciál Bazal, a pak také Velvet a Hoegaarden. Řidiči si budou moci dát Staropramen Nealko,“ přiblížil Richard Kornas, vrchní sládek pivovaru Ostravar.

Slavnosti se tentokrát ponesou v duchu projektu Fandíme místním partám. Do něj už se pivovaru přihlásilo přes sedm tisíc lidí. Skupinky návštěvníků, které přijdou na slavnosti, se budou moci účastnit Partakiády, tedy pěti dovednostních disciplín. Vítězný tým získá sto padesát litrů piva.

„Bude se jednat o soutěže spojené s pivem a fotbalem. Lidé, kteří se ještě nestihli přihlásit do projektu Fandíme místním partám, tak budou moci udělat přímo na naší sobotní akci,“ vysvětlil Michal Útlý, manažer značky Ostravar.

V nabitém programu hlavní hudební scény se podle jeho dalších slov představí formace Divokej Bill, Horkýže Slíže, Charlie Straight nebo Vypsaná Fixa, která dokonce odehraje velký závěrečný koncert v délce hodina a půl.

Na tradičně neméně oblíbené scéně s názvem Legendy se vystřídají kapely Doga, Citron či seskupení Legendy se vrací. Třetí scéna s místními kapelami postupně nabídne koncerty sedmi formací, které si vybrali samotní hudební příznivci.

„Jednou z dalších letošních novinek je, že se pivo nebude prodávat na žetony, ale bude se za něj platit hotově u výčepů. Cena piva byla stanovena na pětadvacet korun, jen Velvet a Hoegaarden budou stát třicet korun,“ dodal Útlý.

Vstupenky na akci stojí v předprodeji v Pivní pohotovosti u pivovaru a ve Fan Shopu Baníku na Kuřím rynku 130 korun. Majitel karty fanouška FCB lístek ve fanshopu pořídí ještě o desetikorunu levněji. V den akce bude vstupenka stát 160 korun. V ceně lístku je kupon na jedno pivo. V loňském roce slavnosti navštívilo na osm tisíc lidí.

Program Slavností pivovaru Ostravar:

HLAVNÍ SCÉNA

13.00 – Divokej Bill

14.10 – Horkýže Slíže

15.30 – Sunshine

16.45 – Charlie Straight

18.00 – The Prostitutes

19.15 – Clou

20.30 – Vypsaná Fixa

SCÉNA LEGENDY

14.00 – Pavel Novák ml.

16.00 – Doga

18.00 – Citron

20.00 – Legendy se vrací

SCÉNA FANDÍME MÍSTNÍM PARTÁM

12.30 – Cross of the Darkness (Frýdecko-Místecko)

13.45 – Slow tension (Novojičínsko)

15.00 – Come and Play (Opavsko)

16.15 – Savandy (Karvinsko)

17.30 – From the Aeon (Ostravsko)

18.45 – After Dark (Havířovsko)

20.00 – Poslední výstřel (Krnovsko)