Výhled na benzinovou pumpu. To mělo čekat lidi, kteří si přijdou odpočinout k řece Ostravici. Obyvatelé sídliště Kamenec ve Slezské Ostravě, v jehož blízkosti měla benzinka vyrůst, byli proti. Báli se hluku, smradu, ekologických a bezpečnostních rizik i toho, že cena jejich bytu klesne. „Bydlím tu už třiatřicet let. Vidím, jak se řeka mění. Dnes se tam už spousta lidí koupe, chodí tam rybáři. Je to hloupost stavět benzinku na takovém místě,“ rozčiloval se tehdy Petr Dobeš, jeden z iniciátorů petice proti výstavbě, která mířila na ostravský magistrát a nakonec ji podepsalo dvě stě padesát lidí.

Upozorňovali v ní na to, že se následkem stavby zhorší životní prostředí, klesne cena bytů v okolí, zmenší se počet parkovacích míst a v případě povodní hrozí i ekologická havárie. Požadovali proto prošetření kauzy stavebním úřadem a zastavení stavby.

Pozemek byl společnosti Avikran, která tady benzinu začala stavět, prodán před jedenácti lety za bývalého vedení slezskoostravské radnice. To současné se stavbou nesouhlasilo stejně jako lidé z okolí.

„Udělali jsme všechno, co bylo v našich silách. Chtěli jsme výstavbě pumpy v této lokalitě zabránit, věc byla i u soudu. Nabízeli jsme podnikateli i jiné pozemky. Bohužel se nám to nepodařilo a krajský úřad nakonec stavbu povolil,“ řekl včera Deníku starosta Slezské Ostravy Antonín Maštalíř a dodal: „Stavba už nějakou dobu stojí a podle mého názoru na tomhle místně benzinka stejně nikdy stát nebude.“