"Projekt podpořila Regionální rada Moravskoslezsko, která přerozděluje evropské peníze," řekl její mluvčí Michal Sobek.

K divadlu bude přistavěna nová alternativní scéna pro šedesát diváků. Dalších sto míst přibude ve venkovním amfiteátru. „Vnitřní rekonstrukcí a modernizací projde i stávající budova divadla. Investice pomůže zvýšit kapacitu divadla, rozšířit jeho programovou nabídku a přilákat více diváků. Divadlo se již delší dobu potýká s poptávkou, kterou není možné uspokojit,“ připomněl Michal Sobek.

Přístavba alternativní scény, která by měla být dokončena v příštím roce, je jednou ze staveb, které vzniknou v rámci Klastru Černá louka. Jde o klíčový investiční projekt kandidatury Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015. Počítá s komplexní proměnou ostravské Černé louky, kde by měla nově vyrůst vzorová městská čtvrť.

„Když se nám podaří zastavět Černou louku podle vítězného návrhu mezinárodní ideové soutěže, kterou vyhrála společnost Maxwan, na jednom místě bude stát koncertní síň, kunsthalle i divadlo. Přístavba tak zapadá do celého konceptu,“ řekl primátorův náměstek Zdeněk Trejbal (ČSSD).