Pyramida nad Ostravou má zatím chabé obrysy -Start zajímavého projektu, který chtěl na příkladu Cheopsovy pyramidy poukázat na měřítko současné městské architektury, neklapl při své premiéře tak, jak si organizátoři přáli. Přinesou zlepšení další večery?

Policejní koně předvedli své dovednosti -Milovníci koní si přišli v sobotu odpoledne na své v Komenského sadech v Ostravě. Konal se tam totiž třináctý ročník mezinárodního setkání jízdních policií.

Vítkovice v derby nestačily na Opavu -Největší favorit MSFL z Opavy udeřil. V přímém souboji o první místo skolil doposud vedoucí Vítkovice, a to na jejich vlastním hřišti. Důrazní útočníci Slezského FC dokázali dokonale potrestat zbytečné chyby domácích borců, což nakonec rozhodlo.

Pivo, hudba, soutěžení: slavnosti Ostravaru se povedly -Tisíce návštěvníků, hektolitry vytočeného piva i spousta dobré muziky a zábavy. Slavnosti pivovaru Ostravar si mohou odškrtnout další úspěšný ročník, nad kterým se stejně jako loni smilovalo počasí.

Na hradě o víkendu strašilo -Bubáci, čerti a další strašidla rejdili společně v sobotu večer na Slezskoostravském hradě. Návštěvníci, a to ani ti nejmenší, se jich však nezalekli, a přišli se na hrad podívat.

Malí rybáři soutěžili v zoo -Konec prázdnin se v ostravské zoologické zahradě nesl ve znamení rybářských závodů. V neděli ráno se u jednoho z rybníků v areálu zoo sešly děti ve věku do patnácti let a nahodily vlasce. Na udici pak z rybníku vytáhly pěkné kapří úlovky.

Veterány zdolávaly kopec -Historická auta i motorky se v sobotu dopoledne sjely do Ostravy-Michálkovic. K vidění bylo na sto nejrůznějších veteránů, které mnohdy jejich majitelé vypiplali do nablýskané podoby doslova z trosek.