V Moravskoslezském kraji volíme nového senátora ve čtyřech volebních obvodech – v Ostravě-městě, Bruntále, Novém Jičíně a Frýdku-Místku. V Ostravě do Senátu nevolí všechny městské obvody. Vybírat senátora ze dvou postupujících kandidátů budou například voliči v Mariánských Horách a Hulvákách, Slezské a Moravské Ostravě, Radvanicích a Bartovicích, Vítkovicích, několik okrsků je i v Michálkovicích nebo Hrabové či Staré Bělé a dalších částech města.

Hlasovací lístky pro druhé kolo voleb voliči již nedostanou předem do poštovních schránek. Získají je ve dnech voleb ve volební místnosti, ve které volili minulý týden. Volební místnosti jsou otevřeny v pátek od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

První kolo boje o Senát v Ostravě-městě vyhrála stávající senátorka a starostka Mariánských Hor a Hulvák Liana Janáčková (Nezávislí) se ziskem 24,73 procenta hlasů. Ve finále se utká se starostou Slezské Ostravy Antonínem Maštalířem (ČSSD). Pro toho hlasovalo o jedno procento méně voličů, tedy 23,73 procenta. Senátora v tomto kole přišlo v Ostravě-městě volit 38,75 procenta oprávněných voličů, kteří vybírali z devíti kandidátů.

Jak dopadli ostatní kandidáti v Ostravě-městě v prvním kole
Radoslav Štědroň, Koalice Senátor pro Ostravu, 1,24
Tomáš Čermák, TOP 09, 11,84%
Justina Kamená, KSČM, 12,49%
Lukáš Ženatý, ODS, 15,87%
Aleš Dobrozemský, VV, 3,05%
Zbyněk Pražák, KDU-ČSL, 4,94%
Zdeněk Pavlíček, Suverenita, 2,08%