Děvče bylo naposledy viděno časně ráno, svědci ji měli vidět kolem půl třetí. Domů však nepřišla a její blízcí ji proto začali dopoledne pohřešovat. Vzhledem k okolnostem existovala poměrně velká obava o dívčino zdraví. K večeru přiletěl i vrtulník s termovizí, s jejíž pomocí prohledával rozsáhlé plochy v okolí města. Podle zjištěných informací se měla dívka vydat směrem z centra Vratimova směrem na Horní Datyně.

„Pátrání bylo zahájeno krátce před polednem. Nasazeno do něj bylo několik policistů, strážníků, psovodi i další lidé. Dívka už byla v minulosti jednou pohřešována, a protože měla být oblečena jen lehce, byla v současném počasí obava o její zdraví. Existovalo také podezření, že je pod vlivem nějaké blíže neurčené látky, čímž by mohla být dezorientovaná, nebo by se mohla chovat nestandardně. Pohřešovaná byla nalezena zhruba v 19 hodin u kamarádky,“ řekla k akci policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Pátrací akce byla v tomto případě zorganizována poměrně rychle. Přispělo tomu brzké oznámení policii ze strany příbuzných. Často se stává, že lidé oznámí pohřešování dospělých nebo dospívajících osob mnohem později, než jak to činí u malých dětí. Bezprostředně po oznámení pohřešování policie prověří dostupné adresy a místa, kde by se osoba mohla pohybovat nebo zdržovat.

Na základě zjištěných informací se následně organizuje pátrací akce. Právě za současných teplotních podmínek jsou ideální podmínky pro použití termovize. Vrtulník s tímto zařízením dokáže efektivně prohledat rozsáhlé území. Na palubu vrtulníku se zpravidla přibírá místní policista znalý terénu. Technik obsluhující termokameru dokáže rozlišit všechny objekty, které mají teplotu odlišnou od okolního terénu. Na místa, kde jsou objekty podobné lidskému tělu, pak posádka vrtulníku posílá pozemní pátrače k ověření. S termokamerou je možné najít i osoby, které jsou podchlazené, nebo jsou i pod vrstvou listí, větví nebo mezi stromy.