Vyrobit si podle kytky v květináči látkovou dekoraci zkoušely některé návštěvnice Festivalu patchworku. „Několikrát jsem navštívila podobné akce, něco jsem si i sama vyrobila a moc se mi to líbí. I ta kytka, koukám, se docela povedla,“ pochvalovala si sobotní akci v K-Triu Marie Brulíková.

I další návštěvnice většinou nadšeně procházely kolem vystavených děl, mnohé si koupily látky a další pomůcky a materiály, které v běžných obchodech nejsou k sehnání. Všechny odcházely s tím, že naprosto propadly kouzlu patchworku.

„Každý rok připravujeme něco nového – letos je to soutěž o nejhezčí quil s vánoční tematikou. Co je to quilt? Je to třeba deka nebo polštář, který je vytvářen speciální textilní technikou. Princip spočívá v tom, že se sešívá z malých kousků látek a následně se pak prošívá,“ vysvětlila organizátorka festivalu Ingrid Červeňová z K-Tria. Upřesnila, že na Festival patchworku poslali svá díla tvůrci z celé České republiky, sešlo se jich tu na tři stovky.

A co právě „letí“ v patchworku? „Jsou to moderní techniky, různé aplikace nejen látek, ale i rouna, hedvábí, vytvářejí se abstraktní moderní obrazy. Ale také sukně, tašky, peřinky pro miminka, které si také mohly návštěvnice prohlédnout na výstavě historických kočárků,“ řekla Červeňová.

Zájem měly ženy také o odborné kurzy. Jejich účastnice se učily vyrobit textilní panenku, moderní techniky a šeps, zkoušely intuitivní kresbu a mandaly nebo aplikace pokaždé jinak.