„Kdy už se rozsvítí ten stromeček? Jsem zvědavý, jestli se mi bude líbit,“ nemohl se v sobotu odpoledne dočkat osmiletý Honza Havrlant. Nebyl sám. Na Masarykovo náměstí dorazily stovky lidí a náladu si nenechaly pokazit ani mrazivým počasím. „Zima nám je pořádná, ale přišli jsme sem přivítat Vánoce a k těm sníh a mráz prostě patří,“ řekla Zuzana Stupková z Přívozu.

Čekání si mnozí zpříjemňovali ochutnáváním dobrot, které nabízejí ve stáncích tradičních vánočních trhů. Největší řady se tvořily u těch s punčem, teplou medovinou nebo pečenými kaštany. „Chystáme se na bramborák a také na medovinu, která je zaručený recept na zahřátí,“ tvrdili manželé Iva a Marek Lebedovi.

Pár minut po sedmnácté hodině se lidé konečně dočkali. Čtrnáctimetrový strom ze Starých Hamrů se jim ukázal v plné kráse. „Nádherně svítí. Na tenhle okamžik se každý rok těším a nenecháme se ho s rodinou ujít,“ svěřila se Martina Hájková. Radost měla také její pětiletá dcera Karolína. „Takový stromeček my doma mít nemůžeme. Je moc veliký, ale nejkrásnější,“ řekla.

Vánoční atmosféru čerpali lidé také na kluzišti, které se do centra města vrátilo po čtyřech letech. První bruslaři vyjeli na led hned v deset hodin dopoledne. „Výborné. Je to super nápad a určitě tady nejsme naposled. Takové kluziště nám musí všichni závidět,“ usmívala se Taťána Koběrská.

V průběhu celého adventu je na Masarykově náměstí připraven bohatý program. Například už v pondělí se na vánočním kluzišti v rámci exhibičního utkání předvedou hokejisté HC Vítkovice Steel a proběhne také autogramiáda.