Kluziště na náměstí vyzkoušeli první bruslaři -Vánoční kluziště na Masarykově náměstí bylo v sobotu dopoledne konečně otevřeno a na led vyjeli první bruslaři.

Nehoda na ulici Slovenské si vyžádala dva zraněné -Dva lidé byli zraněni při dopravní nehodě, která se v sobotu dopoledne stala na Slovenské ulici v Ostravě.

Ostrava - Opava 90:75 -Sobotní program basketbalové Mattoni NBL měl ve svém programu jednu lahůdku v podobě velkého derby NH Ostrava – BK Opava. Fanoušci očekávali velkou bitvu, ta se ale nakonec nekonala. Opavští hráli po celý zápas druhé housle, a domácím tak cestu k jasnému vítězství výrazně ulehčili.

V tramvaji se děti projely s čertem a Mikulášem -Projet se historickou tramvají a ještě v ní potkat čerta s Mikulášem? Tak tomu se říká dvojnásobný zážitek.

Nádherně svítí, radovali se lidé na 'Masarykáči' -Na Masarykově náměstí bylo v sobotu až nezvykle živo. Hned ráno si někteří lidé nenechali ujít otevření vánočního kluziště, jiní dorazili odpoledne na zahájení tradičních trhů a rozsvícení vánočního stromu.

Knechtová, Konvičková, Chodúr a Citron bodovali -Přes dvanáct tisíc příznivců přilákal v sobotu Megakoncert pro všechny bezva lidi Radia Čas do ostravské ČEZ Arény, které tímto oslavilo dvanácté výročí svého vzniku.

Noc plná umělců i tentokrát přilákala stovky lidí -Dvacet sekund, dvacet obrázků. Designéři, architekti, grafici a další umělci. To je základ pro Pecha Kucha Night, která se o víkendu už podruhé konala v Ostravě. Jde o moderní formát, který dává prostor umělcům různého zaměření, aby širokou veřejnost seznámili se svou prací.