Prašnost se v polovině týdne zvýšila na velmi vysokou úroveň. Čtyřiadvacetihodinový limit činí 50 mikrogramů v metru krychlovém vzduchu. Okamžité hodinové hodnoty však v kritickou dobu dosahovaly nejvyšších úrovní v této zimní sezoně. V noci na čtvrtek prašnost na několika místech překročila 600 mikrogramů.

Meteorologové vyhlásili nejdříve upozornění na smogovou situaci a krátce po té i regulaci prašných provozů největších průmyslových znečišťovatelů. Současně dali regionu naději na zlepšení rozptylových podmínek, a to na páteční dopoledne. Jejich předpověď se splnila, když už v průběhu čtvrtku se prašnost začala postupně snižovat a v pátek byla na mnoha místech pod limitem 50 mikrogramů. Zlepšení pomohl déšť a zvýšení rychlosti větru.

Pro odvolání regulace a upozornění se musí prašnost udržet 24 hodin pod stanovenými limity, a to na všech stanicích v regionu.

"Český hydrometeorologický ústav dne 26.12.2010 v 5:30 hodin zrušil signál regulace. Ve 12:15 hodin zrušil signál upozornění na možnost výskytu smogové situace," informoval Marek Bruštík z Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.