Když se před časem Aneta Rusinová z Ostravy dozvěděla o soutěži Miss sestra, chvíli váhala, zda se do ní má sama přihlásit. Kolegyně z městské nemocnice ji však nakonec vyhecovaly a ona do toho šla. Udělala dobře. Včera totiž klání o nejpůvabnější českou sestřičku vyhrála.

Při dvoukolovém finále v Obecním domě v Praze, kde se konal ples České asociace sester s příznačným názvem Sestry na sál, za sebou nechala dalších devět finalistek a získala kromě korunky také mnoho zajímavých cen. Šokem pro ní bylo překvapení večera – červený vůz Škoda Fabia.

Aneta v Městské nemocnici pracuje už tři roky, dělá instrumentářku na oddělení Chirurgie a úrazové chirurgie. Se svými 171 centimetry výšky má dokonalý přehled o tom, co se na operačním sále děje.

„Největší předností instrumentářky je předvídavost. Tím, že zná postupy operací, je o krok napřed a může rychlým podáváním nástrojů usnadnit práci lékaři. Moje výška je výhodou, protože při operaci do rány vidím. Ale pravda je, že ať jsou sestry na sále jakkoli vysoké, záda bolí všechny. Vždyť některé operace trvají i šest hodin,“ říká Rusinová.

U své profese chce zatím zůstat, i když si dál rozšiřuje vzdělání na vysoké škole a časem by ráda měla i děti. Relaxaci od náročného povolání ji přinášejí koníčky, mezi které patří turistika, spinning, nakupování nebo tanec. Nedávno navíc začala s manželem chodit na ryby.

„Musím říci, že je to úžasný relax. Sem tam si zajdeme posedět k vodě na dvě tři hodinky, doprovází nás i náš pes. Zatím jsem chytila jen jednoho kapra. Spíš to nechávám manželovi a já asistuji s podběrákem. Když chytíme rybu, máme radost oba. Je to náš společný vyhraný boj,“ podotýká s úsměvem.

V desetičlenné porotě, která v pátek rozhodovala o udělení titulu Miss sestra 2010, usedli například herečka Mahulena Bočanová, primátor Prahy Bohuslav Svoboda, přednosta kliniky plastické chirurgie 1. lékařské fakulty UK Jan Měšťák nebo předsedkyně ČAS Dana Jurásková. Korunku vítězce předal ministr zdravotnictví ČR Leoš Heger.