Gaston je čtyřletý pes velkého vzrůstu, kříženec rotvajlera a dobrmana. Do útulku byl dovezen v polovině prosince z radnice Slezské Ostravy, kde ho neznámý člověk uvázal na toaletě. Pes naříkal bolestí, byl evidentně týraný, měl oteklou hlavu a zařezaný řetěz do krku. Nyní je v pořádku. Potřebuje pána, který má zkušenosti s těmito plemeny, nejen soucitného člověka, který by si ho vzal pro jeho příběh. Gaston potřebuje cvičit, mít dostatek pohybu. Není vhodný k malým dětem. Nejlépe mu bude na zahradě.

Matěj je tři a půl roku starý pes, bígl. Do útulku byl přivezen loni začátkem srpna z Přívozu. I když měl štěstí a dostal se do náhradní rodiny, byl vrácen. Je totiž závislý na lidech a neumí být sám doma. Dává to najevo tím, že vyje. Je čistotný, poslušný, nevšímá si jiných psů. Je vhodný k dětem, může žít v bytě, ale pod dozorem.

Bobina je devítiletá fenka, chlupatý, sympatický kříženec. Váží deset kilogramů. V útulku je skoro půl roku, ráda by důstojně dožila u nových páníčků. Na svůj věk je čilá, momentálně bez zdravotních potíží, umí hezky prosit a ráda se mazlí. Je nenáročná, stačí jí občas pročesat kožich a dopřát klid. Byla by věrným společníkem starších lidí v bytě i na zahrádce.