VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přinášíme tipy na zajímavé víkendové akce

Ostrava - Přemýšlíte, kam o víkendu vyrazit v blízkosti bydliště, ale ještě Vás nic nenapadlo? Nezoufejte! Přinášíme pozvánku na některé zajímavé akce.

4.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petra Cidlinská

Výstava železničních modelů

Ostrava – Především kluky, mladíky i pány všeho věku zaujme výstava modelů vláčků, která bude k vidění od 4. do 6. února 2011 ve velkém sále Domu kultury města Ostravy. Hlavním exponátem bude kolejiště s délkou přes 25 metrů, které napodobuje provoz na skutečné trati s několika stanicemi, postavenými podle skutečných vzorů v ČR. Jedná se o unikátní trať, kterou postavili členové Klubu železničních modelářů z Prahy 3. Tohle kolejiště s vláčky bude ke koukání, ale pro děti budou na výstavě připraveny i menší modely, které si budou moci vyzkoušet řídit i spouštět. Výstava by měla napomoci k větší propagaci toho koníčku – tedy železničního modelářství – mezi dětmi a zvýšit tak jejich zájem o samostatnou tvůrčí činnost a být alternativou k pasivnímu vysedávání u počítače. Výstava bude otevřena od 9 do 18 hodin. Vstupné je základní 50 korun, zlevněné (pod 1,1 m výšky) 30 korun.(mrš)

O nezbedných kůzlátkách

Ostrava – Maňáskové představení s názvem O nezbedných kůzlátkách zahrají dětem i jejich rodičům v neděli 6. února 2011 herci Divadélka Smíšek. Pohádkový příběh, ve kterém se kůzlátka ubránila mlsnému vlkovi, se koná v Kulturním centru Poruba na Opavské ulici v Ostravě-Porubě od 10 hodin. Vstupné je 80 korun. (mrš)

Hlavolamy v uličkách starého města

Ostrava – V pavilonu C na výstavišti Černá louka bude k vidění i ,prožití’ interaktivní výstava s názvem Hlavolamy – v uličkách starého hádanky. Podle města. Na děti i dospělé čekají hlavolamy, labyrinty a organizátorů – Centra pro rodinu a sociální péči – Klub Ámos – je to skvělá příležitost, jak si procvičit logické myšlení, kombinační schopnosti a týmovou ještě se dozvědět zajímavé informace o Ostravě. Výstava se spolupráci a uskuteční ve dvou termínech, a to 5. a 6. února a 12. a 13. února 2011, vždy od 14 do 18 hodin. Vstupné je 50 korun.(mrš)

Výstava okrasných holubů

Ostrava – Místní výstavu okrasných holubů pořádá ve dnech 5. a 6. února 2011 Český svaz chovatelů ze Slezské Ostravy. Návštěvníci se budou moci podívat na různé druhy holubů, kteří se vylíhli v loňském roce. Některé exponáty si budou moci také zakoupit. Akce se uskuteční v chovatelském středisku na ulici Nejedlého ve Slezské Ostravě v prostorách pod věží bývalé vodárny (trolejbusy č. 101, 104, 106 a 108 a autobus č. 22, zastávka Důl Petr Bezruč) v sobotu 5. února od 13 do 17 hodin a v neděli 6. února od 7 do 12 hodin. Vstupné je pro dospělé 15 korun, pro děti do 15 let a zdravotně postižené zdarma.(mrš)

Ostravská umělecká scéna bude plesat a také pomáhat

Ostrava – Bohémský ples se bude konat v sobotu 5. února 2011 ve 20 hodin v Radniční restauraci na ostravské Nové radnici. Podle organizátorů by měl být nejenom zárukou dobré zábavy, ale měl by také pomoci potřebným. Na této společenské akci totiž bude probíhat dražba fotografie ostravského umělce, fotografa a jednoho s patronů plesu Radovana Šťastného. Výtěžek bude věnován Centru pro rodinu a sociální péči. Večerem bude provázet moderátor Tomko Grohregin, k tanci i poslechu bude hrát skupina L.A. Sunday s energickou černou zpěvačkou Teresou Polk a skupina Neo Chess Sunny RnR Band. „Malířskou uměleckou scénu na plese zastoupí karikaturista Václav Šípoš, který zájemcům namaluje portrét,“ doplnila za organizátory Jana Praisová. Více na www.bohemskyples.blogspot.com. (mrš)

Ples Rotary Clubu s Ilonou Czákovou

Ostrava – Ve všech prostorách ostravského hotelu Mamaison Imperial se v sobotu 5. února 2011 uskuteční 6. benefiční reprezentační ples Rotary clubu Ostrava a Opava. K poslechu i tanci bude hrát skupina Proxima a cimbálová Elvis Presley Revival. Kromě kapela. Hosty večera budou zpěvačka Ilona Czáková a toho se návštěvníci mohou těšit i na vystoupení mistrů Evropy a ČR v latinskoame¬rických tancích. Vstupné je 1500 korun. Výtěžek z plesu bude věnován na charitativní projekty Rotary Clubu. Vstupenky lze zakoupit v CK Avanti Tour na ulici Dr. Martínka v Ostravě-Hrabůvce (tel. 603 418 407, e-mail: avantitour@volny.cz). (mrš)

Habermannův mlýn v Librexu

Ostrava – V Domě knihy Librex na Smetanově náměstí v Moravské Ostravě se v sobotu 5. února 2011 uskuteční beseda a autogramiáda se známým režisérem Jurajem Herzem a Josefem Urbanem – autorem románu Habermannův mlýn, který se stal předlohou pro film. Začátek akce je v 17 hodin. Po besedě bude autogramiáda.(mrš)

Dětem jen to nejlepší

Kravaře – Středisko opavské charity Neškola pořádá ve spolupráci s místním farním úřadem Dětský maškarní bál. Je to akce, která bývá ve městě hodně oblíbená u dětí i jejich rodičů. Obětavě ji připravuje Klub maminek, působící v rámci Neškoly, a právě tento dámský tým nejlépe ví, jak děti zaujmout. Pro malé návštěvníky připravily šikovné organizátorky na neděli 6. února od 14.30 hodin tanečky, soutěžní hry, občerstvení a tombolu. Dětský maškarní bál se koná ve farním sále a vstupné je dobrovolné. (jih)

Prvorepubliková hudební idyla

Opava – Do kina Mír zavítá v neděli 6. února Ondřej Havelka s orchestrem Melody Makers. Protagonista, který jako herec zazářil například jako Jiří Ouklický v seriálu Saturnin, je také uměleckým vedoucím orchestru, zaměřeného na jazz a swing dvacátých až čtyřicátých let minulého století. Kromě hudby předvede v programu od 17 hodin i své pohybové schopnosti. Soubor Melody Makers vznikl, díky Havelkově slabosti pro prvorepublikové melodie, roku 1995 a jeho členové hrají dobovou hudbu na dobové nástroje. (jih)

Pohádkový příběh o Honzovi

Frýdek-Místek – Divadlo Zlatý klíč sehraje v místecké Nové scéně Vlast pohádku s názvem Jak šel Honza do pohádky. Jedná se o pohádkovou koláž na motivy známých pohádek. Děti se mohou aktivně zapojit do pohádky o upovídaném Honzovi. Představení se uskuteční v neděli 6. února v 15 hodin. (mach)

Sněhurka si přivede trpaslíky

Opava – Malí diváci i jejich neděli 6. února na jevišti Loutkového divadla dospělí průvodci přivítají v něžnou Sněhurku i sedm trpaslíků. Protagonisty dětem od čtyř do libovolného počtu let přiveze Teárt Víti Marčíka a setkání se uskuteční od 10 a 16 hodin. Představení známé a stále oblíbené pohádky, tentokrát v klasicky loutkové podobě, doplní písničky. (jih)

Ochotníci zahrají Cimrmana

Bruzovice – Divadelní soubor Motyka sehraje hru Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka – Hospoda na mýtince. Představení se uskuteční v neděli 6. února v 18 hodin v bruzovickém hostinci U Vrby, o týden později, v neděli 13. února, tuto hru můžete spatřit v 17 hodin Dobré (víceúčelový sál základní školy). Návštěvníci těchto představení uvidí v podání amatérského divadelního souboru z Bruzovic a známou Cimrmanovu hru v okolí. (mach)

Třetí ročník HEIpark Cupu

Odry-Tošovice – Již potřetí se v HEIparku v Tošovicích, místní části Oder, uskuteční třídenní akce plná sportování a zábavy a hlavně non-stop lyžování. Třetí ročník HEIpark Cupu začne v pátek v 18 hodin volným tréninkem přihlášených závodníků. Od té chvíle budou sjezdovky v permanenci až do nedělního večera. „Bude se jezdit po celý víkend. Vím, že třeba loni nám přijeli lyžaři kolem druhé hodiny ráno. Má to výhodu, že sjezdovka je poměrně volná,“ poznamenal Jiří Šindler, který zpravidla akce v HEIparku moderuje.

Sobota a neděle budou patřit závodům, jichž se mohou účastnit pouze neregistrovaní závodníci, což ale neznamená, že by se nebylo na co dívat. Registrace závodníků bude v sobotu 5. ledna od 9 hodin, o hodinu později již začnou první závody ve Snowparku, konkrétně snowboard, freestyle ski, BigAirBag. V tutéž dobu začne také paralelní slalom juniorů a dospělých. Vyhlášení výsledků obou soutěží bude v 17 hodin. Pak už přijde na řadu zábava. Jejím hlavním tahákem bude duo Ruda z Ostravy s Martinou Pártlovou, přítomní se mohou těšit na světelnou show na sněhu, ohňostroj a taneční party. Zájemci o lyžařské vybavení jistě ocení testování lyží značek Atomic a Salomon. „Po celou dobu třídenní akce budou k dispozici nejen sjezdovky, ale i hotelová a restaurační část, včetně občerstvení,“ upozornil Šindler.

Také neděle začne v 9 hodin registrací závodníků, tentokrát mladších a rodinných. Od desáté hodiny totiž odstartuje paralelní slalom dětí do 14 let v různých kategoriích. Od 14. hodiny se na start slalomu postaví smíšené rodinné dvojice, například rodič a dítě. Také v neděli bude slavnostní vyhlášení výsledků v 17 hodin.

IVAN PAVELEK

4.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 14 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: ZZ - Pracoviště: Ostrava 16, Lihovarská 1378/11, - manipulace s dílčími kovovými výrobky, komponenty do aut ,maximální zručnost i fyzická kondice, zkušenost s prac. návyky, možnost vyslání na prac. cestu v rámci firmy v ČR, Telefonicky: 9,00 - 15,00h. Osobně: středa 8,00 -11,00h na Serafinova 359/6, Ostrava Kunčice, e-mailem: lhraktiv@seznam.cz. Pracoviště: Low properity s.r.o.,, Lihovarská, č.p. 1378, 716 00 Ostrava 16. Informace: Vasyl Chonka, +420 775 405 747.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 23 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič/ka mezinárodní dopravy do 3,5t. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Evropa, státy evropské unie, výjezd z Ostravy, Kontakt: Silvie Prusková, e-mailem na info@patronusservis.cz, Tel.: 739 633 256, , Požadujeme: zkušenosti s řízením dodávek, zkušenosti v mezinárodní dopravě, pracovitost, svědomitost, trestní bezúhonnost, , Naplň práce: řidič mezinárodní dopravy. Pracoviště: Patronus servis ostrava, s.r.o., U Cementárny, č.p. 1203, 703 00 Ostrava 3. Informace: Silvie Prusková, +420 739 633 256.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 30 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič/ka dodávky - EVROPA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidič dodávky - Francie, Španělsko, Itálie , , Mladá, progresivně se rozvíjející přepravní společnost zabývající se expresní mezinárodní přepravou orientovanou na destinace FR, ES, IT vyhlašuje výběrové řízení na pozici - řidiče dodávky do 3,5T pro pravidelné přepravy. , , Nabízíme: , , - při spolehlivosti a vysokém nasazení nadprůměrné ohodnocení , , Požadujeme: , - praxi v mezinárodní dopravě , - zkušenosti s řízením dodávkových vozidel na dlouhých trasách , - bezúhonnost , - spolehlivost , - flexibilitu , - vysoké nasazení , - ochota se podřídit požadavkům firmy , - doložitelnost referencí , , Místo výkonu práce: , , - CZ, ŠP, FR, IT, PT, SK , , Nástup ihned. Profesní zkušenosti s řízením dodávkových vozidel na dlouhých trasách jsou podmínkou. Žádáme pouze zájemce z okolí cca 50 km od Ostravy. Zašlete prosím svůj životopis a Vaše reference na kontaktní email: ridic@dp-express.com. Pracoviště: Ing. jan mikeska, Veleslavínova, č.p. 1950, 702 00 Ostrava 2. Informace: Jan Mikeska, .

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 14 000 Kč

Mechanici a opraváři osobních automobilů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: ZZ - Pracoviště: Lihovarská 1378/11, Ostrava Radvanice, - maximální zručnost i fyzická kondice, - zkušenost s prac. návyky, - možnost vyslání na prac. cestu v rámci firmy, ČR, Telefonicky: 9,00 - 15,00h.Osobně: středa 8,00 -11,00h na Serafinova 359/6, Ostrava Kunčice, e-mailem: lhraktiv@seznam.cz. Pracoviště: Lhr aktiv s.r.o., Michálkovická, č.p. 1942, 710 00 Ostrava 10. Informace: Vasyl Chonka, +420 775 405 747.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlak sestavený z vagonů, kterými cestovali českoskoslovenští prezidenti, vyrazil na turné po Česku a Slovensku. Výraznou stopu v něm zanechali řemeslníci z Krnovska a Ostravska.
48

Prezidentský vlak je také vizitka našich řemeslníků

Jaká bude budoucnost ostravských jatek?
9

Jak budou vypadat nová jatka?

AKTUALIZUJEME

Colours 2018: den druhý nabídne Uhlíře a Weawer, London Grammar dnes nevystoupí

Začátek hudebního festivalu Colours of Ostrava ovlivnila nepřízeň počasí. Návštěvníci se tak hned první den museli vyrovnávat s nepříjemným deštěm a větrem. Co nabídne den druhý?

Páteční Deník s přílohou o Baníku Ostrava

Fotbaloví fanoušci Baníku Ostrava už netrpělivě vyhlížejí pondělní prvoligovou domácí premiéru s Jabloncem.

Silné deště zvedly hladiny řek a přehrad, nezpůsobily ale větší škody

Vydatné středeční srážky v Beskydech se obešly bez větších škod, přesto měli hasiči plné ruce práce. Celkem padesátkrát museli od středečního rána do večera vyjíždět v Moravskoslezském kraji kvůli nepříznivému počasí, tedy silným dešťům a větru.

AKTUALIZOVÁNO

Colours 2018: čtyřdenní párty začala. První den poznamenal vytrvalý déšť

Už posedmnácté se Ostrava proměnila v jedno velké festivalové město. V areálu Dolní oblasti Vítkovice totiž začal multižánrový festival Colours Of Ostrava.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT