VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přinášíme tipy na zajímavé víkendové akce

Ostrava - Přemýšlíte, kam o víkendu vyrazit v blízkosti bydliště, ale ještě Vás nic nenapadlo? Nezoufejte! Přinášíme pozvánku na některé zajímavé akce.

4.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petra Cidlinská

Výstava železničních modelů

Ostrava – Především kluky, mladíky i pány všeho věku zaujme výstava modelů vláčků, která bude k vidění od 4. do 6. února 2011 ve velkém sále Domu kultury města Ostravy. Hlavním exponátem bude kolejiště s délkou přes 25 metrů, které napodobuje provoz na skutečné trati s několika stanicemi, postavenými podle skutečných vzorů v ČR. Jedná se o unikátní trať, kterou postavili členové Klubu železničních modelářů z Prahy 3. Tohle kolejiště s vláčky bude ke koukání, ale pro děti budou na výstavě připraveny i menší modely, které si budou moci vyzkoušet řídit i spouštět. Výstava by měla napomoci k větší propagaci toho koníčku – tedy železničního modelářství – mezi dětmi a zvýšit tak jejich zájem o samostatnou tvůrčí činnost a být alternativou k pasivnímu vysedávání u počítače. Výstava bude otevřena od 9 do 18 hodin. Vstupné je základní 50 korun, zlevněné (pod 1,1 m výšky) 30 korun.(mrš)

O nezbedných kůzlátkách

Ostrava – Maňáskové představení s názvem O nezbedných kůzlátkách zahrají dětem i jejich rodičům v neděli 6. února 2011 herci Divadélka Smíšek. Pohádkový příběh, ve kterém se kůzlátka ubránila mlsnému vlkovi, se koná v Kulturním centru Poruba na Opavské ulici v Ostravě-Porubě od 10 hodin. Vstupné je 80 korun. (mrš)

Hlavolamy v uličkách starého města

Ostrava – V pavilonu C na výstavišti Černá louka bude k vidění i ,prožití’ interaktivní výstava s názvem Hlavolamy – v uličkách starého hádanky. Podle města. Na děti i dospělé čekají hlavolamy, labyrinty a organizátorů – Centra pro rodinu a sociální péči – Klub Ámos – je to skvělá příležitost, jak si procvičit logické myšlení, kombinační schopnosti a týmovou ještě se dozvědět zajímavé informace o Ostravě. Výstava se spolupráci a uskuteční ve dvou termínech, a to 5. a 6. února a 12. a 13. února 2011, vždy od 14 do 18 hodin. Vstupné je 50 korun.(mrš)

Výstava okrasných holubů

Ostrava – Místní výstavu okrasných holubů pořádá ve dnech 5. a 6. února 2011 Český svaz chovatelů ze Slezské Ostravy. Návštěvníci se budou moci podívat na různé druhy holubů, kteří se vylíhli v loňském roce. Některé exponáty si budou moci také zakoupit. Akce se uskuteční v chovatelském středisku na ulici Nejedlého ve Slezské Ostravě v prostorách pod věží bývalé vodárny (trolejbusy č. 101, 104, 106 a 108 a autobus č. 22, zastávka Důl Petr Bezruč) v sobotu 5. února od 13 do 17 hodin a v neděli 6. února od 7 do 12 hodin. Vstupné je pro dospělé 15 korun, pro děti do 15 let a zdravotně postižené zdarma.(mrš)

Ostravská umělecká scéna bude plesat a také pomáhat

Ostrava – Bohémský ples se bude konat v sobotu 5. února 2011 ve 20 hodin v Radniční restauraci na ostravské Nové radnici. Podle organizátorů by měl být nejenom zárukou dobré zábavy, ale měl by také pomoci potřebným. Na této společenské akci totiž bude probíhat dražba fotografie ostravského umělce, fotografa a jednoho s patronů plesu Radovana Šťastného. Výtěžek bude věnován Centru pro rodinu a sociální péči. Večerem bude provázet moderátor Tomko Grohregin, k tanci i poslechu bude hrát skupina L.A. Sunday s energickou černou zpěvačkou Teresou Polk a skupina Neo Chess Sunny RnR Band. „Malířskou uměleckou scénu na plese zastoupí karikaturista Václav Šípoš, který zájemcům namaluje portrét,“ doplnila za organizátory Jana Praisová. Více na www.bohemskyples.blogspot.com. (mrš)

Ples Rotary Clubu s Ilonou Czákovou

Ostrava – Ve všech prostorách ostravského hotelu Mamaison Imperial se v sobotu 5. února 2011 uskuteční 6. benefiční reprezentační ples Rotary clubu Ostrava a Opava. K poslechu i tanci bude hrát skupina Proxima a cimbálová Elvis Presley Revival. Kromě kapela. Hosty večera budou zpěvačka Ilona Czáková a toho se návštěvníci mohou těšit i na vystoupení mistrů Evropy a ČR v latinskoame¬rických tancích. Vstupné je 1500 korun. Výtěžek z plesu bude věnován na charitativní projekty Rotary Clubu. Vstupenky lze zakoupit v CK Avanti Tour na ulici Dr. Martínka v Ostravě-Hrabůvce (tel. 603 418 407, e-mail: avantitour@volny.cz). (mrš)

Habermannův mlýn v Librexu

Ostrava – V Domě knihy Librex na Smetanově náměstí v Moravské Ostravě se v sobotu 5. února 2011 uskuteční beseda a autogramiáda se známým režisérem Jurajem Herzem a Josefem Urbanem – autorem románu Habermannův mlýn, který se stal předlohou pro film. Začátek akce je v 17 hodin. Po besedě bude autogramiáda.(mrš)

Dětem jen to nejlepší

Kravaře – Středisko opavské charity Neškola pořádá ve spolupráci s místním farním úřadem Dětský maškarní bál. Je to akce, která bývá ve městě hodně oblíbená u dětí i jejich rodičů. Obětavě ji připravuje Klub maminek, působící v rámci Neškoly, a právě tento dámský tým nejlépe ví, jak děti zaujmout. Pro malé návštěvníky připravily šikovné organizátorky na neděli 6. února od 14.30 hodin tanečky, soutěžní hry, občerstvení a tombolu. Dětský maškarní bál se koná ve farním sále a vstupné je dobrovolné. (jih)

Prvorepubliková hudební idyla

Opava – Do kina Mír zavítá v neděli 6. února Ondřej Havelka s orchestrem Melody Makers. Protagonista, který jako herec zazářil například jako Jiří Ouklický v seriálu Saturnin, je také uměleckým vedoucím orchestru, zaměřeného na jazz a swing dvacátých až čtyřicátých let minulého století. Kromě hudby předvede v programu od 17 hodin i své pohybové schopnosti. Soubor Melody Makers vznikl, díky Havelkově slabosti pro prvorepublikové melodie, roku 1995 a jeho členové hrají dobovou hudbu na dobové nástroje. (jih)

Pohádkový příběh o Honzovi

Frýdek-Místek – Divadlo Zlatý klíč sehraje v místecké Nové scéně Vlast pohádku s názvem Jak šel Honza do pohádky. Jedná se o pohádkovou koláž na motivy známých pohádek. Děti se mohou aktivně zapojit do pohádky o upovídaném Honzovi. Představení se uskuteční v neděli 6. února v 15 hodin. (mach)

Sněhurka si přivede trpaslíky

Opava – Malí diváci i jejich neděli 6. února na jevišti Loutkového divadla dospělí průvodci přivítají v něžnou Sněhurku i sedm trpaslíků. Protagonisty dětem od čtyř do libovolného počtu let přiveze Teárt Víti Marčíka a setkání se uskuteční od 10 a 16 hodin. Představení známé a stále oblíbené pohádky, tentokrát v klasicky loutkové podobě, doplní písničky. (jih)

Ochotníci zahrají Cimrmana

Bruzovice – Divadelní soubor Motyka sehraje hru Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka – Hospoda na mýtince. Představení se uskuteční v neděli 6. února v 18 hodin v bruzovickém hostinci U Vrby, o týden později, v neděli 13. února, tuto hru můžete spatřit v 17 hodin Dobré (víceúčelový sál základní školy). Návštěvníci těchto představení uvidí v podání amatérského divadelního souboru z Bruzovic a známou Cimrmanovu hru v okolí. (mach)

Třetí ročník HEIpark Cupu

Odry-Tošovice – Již potřetí se v HEIparku v Tošovicích, místní části Oder, uskuteční třídenní akce plná sportování a zábavy a hlavně non-stop lyžování. Třetí ročník HEIpark Cupu začne v pátek v 18 hodin volným tréninkem přihlášených závodníků. Od té chvíle budou sjezdovky v permanenci až do nedělního večera. „Bude se jezdit po celý víkend. Vím, že třeba loni nám přijeli lyžaři kolem druhé hodiny ráno. Má to výhodu, že sjezdovka je poměrně volná,“ poznamenal Jiří Šindler, který zpravidla akce v HEIparku moderuje.

Sobota a neděle budou patřit závodům, jichž se mohou účastnit pouze neregistrovaní závodníci, což ale neznamená, že by se nebylo na co dívat. Registrace závodníků bude v sobotu 5. ledna od 9 hodin, o hodinu později již začnou první závody ve Snowparku, konkrétně snowboard, freestyle ski, BigAirBag. V tutéž dobu začne také paralelní slalom juniorů a dospělých. Vyhlášení výsledků obou soutěží bude v 17 hodin. Pak už přijde na řadu zábava. Jejím hlavním tahákem bude duo Ruda z Ostravy s Martinou Pártlovou, přítomní se mohou těšit na světelnou show na sněhu, ohňostroj a taneční party. Zájemci o lyžařské vybavení jistě ocení testování lyží značek Atomic a Salomon. „Po celou dobu třídenní akce budou k dispozici nejen sjezdovky, ale i hotelová a restaurační část, včetně občerstvení,“ upozornil Šindler.

Také neděle začne v 9 hodin registrací závodníků, tentokrát mladších a rodinných. Od desáté hodiny totiž odstartuje paralelní slalom dětí do 14 let v různých kategoriích. Od 14. hodiny se na start slalomu postaví smíšené rodinné dvojice, například rodič a dítě. Také v neděli bude slavnostní vyhlášení výsledků v 17 hodin.

IVAN PAVELEK

4.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Rozvoz dokumentů 25 000 Kč Přijmeme muže a ženy na rozvoz dokumentů a zapisování dat. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 73 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Pomocná síla - úklid (jen OZP). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 73.5 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: OZP, Pracoviště: Přívozská 1135/23, Ostrava 2, Kontakt: e-mailem, , Hledáme uchazeče na částečný úvazek, práce je určená pro OZP pracovníky (osoby bez OZP prosím nepište)., , Náplň práce: úklid společných prostor hotelu, úklid toalet, vysávání chodeb, zametení hotel.dvora, 2xročně mytí oken u společných prostor. Směny: ranní po-pá (7-12 max.5hodin), Požadujeme: zodpovědnost a samostatnost, , NÁSTUP IHNED!. Pracoviště: David ševčík - hotel maria, Přívozská, č.p. 1135, 702 00 Ostrava 2. Informace: Ivana Sýkorová, . Informační technologie - Informační technologie Systémoví analytici 25 000 Kč Systémoví analytici Konzultant/ka zákaznické podpory OSTRAVA. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zašlete svůj životopis na email kariera@elinkx.cz , , Náplň práce:, • konzultační činnost a odborná podpora zákazníků, • příjem požadavků zákazníků prostřednictvím HelpDesku/Jira, e-mailem, telefonicky, • zajištění kompletních procesů pro řešení požadavků zákazníků napříč firmou, • aktivní komunikace se zákazníkem, • analýza požadavků zákazníka, návrhy řešení, • spolupráce s vývojovým týmem a projektovými manažery, , Co očekáváme?, • VŠ nebo SŠ vzdělání, • samostatnost, pracovitost a zodpovědný přístup, • komunikační schopnosti, • výhodou je znalost účetních, ekonomických a obchodních postupů, • výhodou je praxe s HelpDeskovými systémy a praxe na zákaznickém oddělení, • pozici je možné obsadit i čerstvým absolventem s prokazatelnou praxí během studia ekonomických oborů a chutí vzdělávat se v IT oblasti, , Nabízíme: , • zajímavou práci s možností seberealizace, , • program adaptačního zapracování, , • motivující finanční ohodnocení, , • zázemí stabilní firmy, výborný kolektiv s pohodovými lidmi, , • zaměstnanecké benefity, , • pracoviště Ostrava , • nástup ihned nebo dohodou , • výše mzdy dle zkušeností a seniority. Pracoviště: E linkx a.s.,, Novoveská, č.p. 1262, 709 00 Ostrava 9. Informace: Lucie Králová, . Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 17 360 Kč Odborní účetní všeobecní Účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: N aBělidle 724/7, Ostrava, 702 00, Kontakt: výběrové řízení - forma přihlášky uvedena v oznámení k výběrovému řízení. Bližší informace a specifikaci k nabízenému místu naleznete na www.khsova.cz - úřední deska. Zasílat pouze žádosti dle zadání v oznámení k výběrovému řízení! , , Vhodné pro zájemce s ekonomickým vzděláním a praxí v oblasti účetnictví., , Zaměstnanecké výhody: dovolená 5 týdnů, 5 dnů zdravotní volno, příspěvek z FKSP na dovolenou, stravenky, referentské vozidlo, možnost dalšího vzdělávání. Pracoviště: Krajská hygienická stanice moravskoslezského kraje se sídlem v ostravě, Na Bělidle, č.p. 724, 702 00 Ostrava 2. Informace: Julie Janáková, +420 595 138 164.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Archivní snímky z revolučních událostí listopadu 1989.
5 7

Listopad 1989 provázely v Ostravě tvrdé střety

Farmářské trhy v Ostravě u Futura.
14

Sedmá sezona farmářských trhů u Futura byla úspěšná

Leoš Mareš je Ježíškovo vnouče, v domově seniorů rozjel i malý dýchánek

Přirozený sympaťák, který ani po show, která trvala do brzkých ranních hodin, nemá problém přijet do Domova pro seniory v Horní Suché a s místními dámami tam při sobotě rozjet malé rozverné dopolední mecheche. Leoš Mareš se stal jedním z Ježíškových vnoučat. Do Horní Suché přijel za paní Zdeňkou Bagierovou, které pod stromeček nadělil nový elektrický invalidní vozík.

Lipová alej v Radkově zachráněna. Vysazeno bylo osmnáct nových stromů

/FOTOGALERIE/ Unikátní historická alej v Radkově na Opavsku, která téměř dvě stě let lemuje někdejší kočárovou cestu od radkovského kostela k zámku v Dubové, se „podruhé narodila“. V den státního svátku 17. listopadu tu na počest 100. výročí vzniku Československa bylo zasazeno symbolických 18 nových lip velkolistých. 

OBRAZEM: Začínají mrazy, Lysá zažila nejstudenější den v sezoně

Po teplotně nadprůměrných podzimních týdnech začala v regionu úřadovat zima. Podle předpovědi meteorologů se budou teploty po celý příští týden pohybovat přes den jen těsně nad bodem mrazu.

Jak jsme se změnili 1989–2018

Piva pijeme zhruba stejně jako na sklonku socialismu. Ale třeba banánů si můžeme dopřát mnohem více. Stejně jako divadelních představení. Na druhou stranu do kin nás už nic moc netáhne. Deník přináší u příležitosti výročí 17. listopadu srovnání, jak jsme žili před 29 lety a jak žijeme teď.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT