„Lyžovat by se mělo minimálně do desátého března. Hodně bude záležet na počasí. V současnosti je na sjezdovce minimálně třicet centimetrů sněhu. Teď se ochladilo, takže chceme využít situaci a budeme opět spouštět sněžná děla. Na bilancování letošní sezony je ještě brzy, ale zatím se dá říci, že jsme celkem spokojeni. Lyžujeme až do jedenadvaceti hodin,“ odpověděl provozovatel areálu Ondřej Plhák.

Zasněžovat sjezdovky se chystají i na Vaňkově kopci. „Na sjezdovkách máme sice minimálně padesát centimetrů, místy až metru sněhu, přesto budeme chtít využít návratu zimy a nastříkat na sjezdovky umělý sníh. Když totiž technický sníh leží delší dobu na svahu, mění se časem trochu v led. Když nastříkáme nový technický sníh, bude se lidem lépe lyžovat,“ uvedl Martin Kafka z areálu na Vaňkově kopci.

Podle něj se na návštěvnosti areálu podepsalo téměř jarní počasí, které panovalo v předchozích dnech. „Už v minulých letech se ukázalo, že pokud se oteplí a sníh ve městech ztaje, tak je zájem o lyžování slabší. Lidé sice dobře vědí, že třeba na naší sjezdovce je dost sněhu a lyžuje se, ale podle mě jim trochu chybí pravá zimní atmosféra,“ vysvětlil Kafka.

Také provozovatelé areálu na Vaňkově kopci věří, že díky ochlazení by mohlo lyžařů zase přibývat. „Do poloviny března se bude lyžovat určitě. Naším cílem bývá držet sezonu až do Velikonoc. Letos jsou ale až poslední dubnový víkend. Bude hodně záležet na počasí. Pokud zájem nebude, tak sezonu ukončíme a sjezdovky budou moci využít sáňkaři či bobaři,“ doplnil Kafka.

I o tomto víkendu se bude na Vaňkově kopci lyžovat opět od devíti až do dvaadvaceti hodin. Tento lyžařský areál využívají nejen Opavané a Ostravané, mezi lyžaři bývají i návštěvníci z Polska.