„Není to až tak markantní pokles, jak jsme se obávali. Množství vystavovatelů se snížilo jen o něco málo. Je to kvůli tomu, že firmy nemají tolik zakázek, a tím pádem nedávají tolik peněz do marketingu,“ konstatovala manažerka výstavy Andrea Bílková.

Co lidé na veletrhu uvidí? Mezi vystavovanými novinkami je například ražený beton. „To by měli lidé vidět na vlastní oči. Nebudou věřit, co se z toho dá udělat,“ konstatovala Bílková. Další zajímavostí je i vystavovaný umělý kámen. „Je na pohled k nerozeznání od pravého. Ale je levnější a lehčí. Dá se použít na zídku kolem domu, sokly či obložení komína,“ vyjmenovala Bílková. Další novinky se budou týkat oblasti tepelných úspor a ekologie staveb. Velký výběr má výstava nabídnout v sortimentu střešních krytin.

Návštěvníci mohou zhlédnout nejenom nabídku produktů, trendových výrobků a značek, ale také praktické ukázky řemesel, fungovat bude několik odborných poraden. Napříkad bezplatná poradna na téma bydlení v barvách je vedena odborníky z Centra malířů Rožnov pod Radhoštěm. Zájemci na ní uvidí praktické ukázky různých malířských technik.

Součástí veletrhu je i 13. ročník konference Regenerace bytových domů s názvem Dynamika proměn bydlení. Další seminář je zaměřen na ploché střechy. Ve volné chvíli mezi prohlížením exponátů si návštěvníci mohou i zasoutěžit, a to ve stolních hrách. Soutěžit budou mezi sebou i řemeslníci, třeba pokrývači, klempíři či tesaři, kteří budou bojovat o titul Řemeslník roku.

Od středy do pátku bude výstava otevřena od deseti do osmnácti hodin, v sobotu pak od deseti do čtrnácti hodin.