„Hanka měla původně mikádo, které jsem sestříhal a doplnil objemnější ofinou. Tmavá barva jí sedí, proto jsme ji neměnili, ale pouze oživili a dodali lesk. Hana na mě působila jako energická žena, proto jsem vlasy vyfoukal do mírného rozcuchu,“ okomentoval své dílo kadeřník Martin Králíček z frýdecko-místeckého studia Renata. Podle něj silnějším ženám s kulatým tvarem obličeje nejvíce sluší polodlouhé či dlouhé vlasy.

„Ženám s kulatým či oválným obličejem bych doporučil účesy s objemem. Vlasy by neměly být zdvihlé hned od kořínků, ale spíše v délkách, tak aby působily přirozeně,“ vysvětlil Králíček. Také Veronice kadeřník vlasy sestříhal a vytvořil jí přirozené vlny. „Je to mladá žena, romantický typ a jemné vlny působí velmi něžně,“ míní Králíček.

Obě ženy nalíčila vizážistka Renata Gernacová. „U každé ženy by líčení mělo podtrhnout nejvýraznější části jejího obličeje. Hana má krásné rty a je zvyklá se líčit, proto jsme se nemuseli bát použít červenou rtěnku.

Veronika má zase krásné hnědé oči. Oční víčka jsem vystínovala v zelených tónech,“ přiblížila Gernacová a dodala: „Při líčení je nejdůležitější pravidlo, že pokud má výrazně nalíčeny oči, rty už líčím méně – a naopak.“

A jak jsou s líčením a účesy spokojeny Veronika s Hanou? „Jsem moc spokojená. Musím říci, že jsem zvyklá se líčit jinak a netušila jsem, jak by mi mohlo takové jemné líčení slušet. Pořád se na sebe musím dívat do zrcadla, je to opravdu krásné,“ konstatovala Veronika. „Je to super. Myslím, že se opravdu trefili a vybrali mi takový účes a líčení, ve kterém se cítím dobře a pohodlně,“ míní Hana.

>> O CO JDE A CO JE DENNĚ ČEKÁ

Deník přináší speciální seriál o hubnutí. Jeho hlavními hrdinkami jsou dvě ženy – jednadvacetiletá Veronika a pětačtyřicetiletá Hana. Obě trpí nadváhou a obě se s tím rozhodly něco udělat. Měsíc budou hubnout pod dohledem odborníků z Studia Linie ve Frýdku-Místku a my budeme u toho.

Veronika a Hana byly vybrány z třicítky žen, které se přihlásily do konkurzu o změnu životního stylu. Každý den navštěvují Studio Linie Jaroslavy Lukšové a absolvují intenzivní zeštíhlující program. Podstupují například neinvazivní liposukci, lymfodrenáž a cvičí na přístrojích VacuShape a Power Plate. Pravidelně také absolvují speciální masáže a zábaly na formování postavy.

Úpravou prošlo také jejich stravování – dodržují takzvanou krabičkovou dietu. Každý den jim domů přivezou pět porcí jídla s vyváženým počtem kalorií a musí hodně pít. Místo dopolední svačiny jedí speciální bobule Acai z amazonských pralesů, které patří mezi jedny z nejzdravějších potravin na světě. Aby byla proměna úplná, na konci čeká obě ženy návštěva kadeřníka a vizážisty.


* VACUSHAPE
Trénink probíhá formou svižné chůze na běžeckém trenažéru, který je umístěn v podtlakové komoře. Pod tlakem je krev nasávána do cév v podkoží, kde působí jako přepravní prostředek a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, kde je možno tuk spálit.

* POWER PLATE
Speciální stroj využívá systém trojrozměrných vibrací. Díky nim jsou do cvičení zapojeny i ty nejmenší svaly v těle.Stačí cvičit zhruba půl hodiny třikrát týdně a přebytečná kila začnou mizet.

* LYMFODRENÁŽ
Lymfatická masáž aktivuje tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí imunity. Odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z těla. Lymfodrenáž se používá například při léčbě otoků, vytváří v končetinách pocit lehkosti a zmenšuje jejich objem.

* NEINVAZIVNÍ LIPOSUKCE
Při tomto druhu liposukce není třeba podstoupit žádný operační zákrok. Přístroj využívá vysokofrekvenčního pole, kterým se prohřívá tuková tkáň, čímž tuků postupně ubývá. Zároveň pokožku vyhlazuje a zlepšuje její pružnost.

* KRABIČKOVÁ DIETA
Tento druh hubnutí patří k velmi populárním. Každý den vám specializovaná firma domů nebo do práce doveze pět vyvážených porcí dietního jídla. Zbavíte se přebytečných kilogramů a ještě ušetříte čas.

* BOBULE ACAI
Jedná se o vzácné ovoce, které roste v amazonských pralesích. Bobule Acai jsou bohaté na antioxidanty, vitaminy, minerály a vlákninu, která vyvolá pocit nasycení. Tmavofialové ovoce chutí připomíná mix čokolády a lesních plodů a je jednou z nejzdravějších potravin na světě.
>> VERONIKA


Věk: 21 let
Výška: 164 cm
Váha: 84 kg
Zatím zhubla: 7,2 kg
>> HANA


Věk: 45 let
Výška: 174,5 cm
Váha: 122,2 kg
Zatím zhubla: 10,4 kg
Jak Hana s Veronikou hodnotí měsíc, kdy hubly pod dozorem odborníků z frýdecko-místeckého Studia Linie? Jsou spokojeny s výsledkem proměny a budou na sobě i dále pracovat? Čtěteuž ve čtvrtečním tištěném Deníku!
Speciál Deníku Hubnutí, fitcentrum, sportování ČTĚTE ZDE!