„Zájemci mohou také získat odpovědi na své otázky od specialistů v odborných poradnách,“ uvedla Petra Filipová, marketingová manažerka Ostravských výstav, které jsou organizátorem veletrhu. Podle ní se letos veletrhu zúčastní 137 vystavovatelů z České republiky, Polska a Slovenska.

Odbornou spolupráci zajišťují také Cech malířů a lakýrníků ČR, Český svaz stavebních inženýrů, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, ostravská pobočka Obce architektů a Svaz podnikatelů ve stavebnictví.

„Veletrh potrvá až do soboty devatenáctého února, od středy do pátku je otevřeno od deseti do osmnácti hodin, v sobotu od deseti do čtrnácti hodin,“ upřesnila Filipová.

Vstupné pro dospělé je sedmdesát korun, studenti, děti a důchodci zaplatí čtyřicet korun.

V rámci veletrhu se konají i konference a semináře.Například ve čtvrtek se konala od konference nazvaná Regenerace bytových domů. V rámci veletrhu se uskuteční i soutěž Řemeslník roku 2011.

„Ti, kteří mají příjmení Cihlář, Zedník nebo Kachlička si mohou prohlédnout veletrh i bez zaplacení vstupenky. Každý, kdo má své příjmení příbuzné se stavebním oborem, od nás totiž získává jako bonus volný vstup. Stačí pouze v pokladně výstavy předložit platný doklad totožnosti,“ doplnila Filipová.