Informovali o tom mluvčí krajského úřadu Šárka Vlčková a lékařští odboráři. Krajský předseda Lékařského odborového klubu (LOK) Martin Sedláček ČTK potvrdil, že další lékaři stáhnou výpovědi ve středu.

„Moje představa je taková, že v naší nemocnici to hromadně vybereme a hned ráno zaneseme panu řediteli,“ řekl krajský předseda LOK, který je lékařem v Nemocnici s poliklinikou v Havířově. Uvedl, že o stahování výpovědi LOK informoval hejtmana i ředitele nemocnic. „Pokud někteří lékaři nestáhnou výpověď, tak to budou opravdu jednotlivci, kteří možná mají jiné místo. Ale nejeví se, že by nějaké oddělení nějak výrazně utrpělo a nemělo být funkční,“ řekl Sedláček.

Například v Nemocnici s poliklinikou v Novém Jičíně už stáhlo výpovědi všech 54 lékařů. V Nemocnici Třinec stáhlo zatím výpovědi 53 lékařů z 59. „Očekáváme, že do konce týdne to bude na nule,“ řekl mluvčí třinecké nemocnice Petr Cymorek. Uvedl, že nemocnice nemá signály, že by někteří lékaři odcházeli, protože si našli jinou práci. „Spíš myslím, že momentálně mají volno nebo z nějakých důvodů nejsou přítomni,“ řekl Cymorek.

Do Nemocnice ve Frýdku-Místku se vrací 77 ze 79 lékařů. „Ti zbylí dva už se nebudou vracet. Regulérně končí,“ řekl ČTK šéf LOK ve frýdecko-místecké nemocnici Viktor Talafa.

V Městské nemocnici Ostrava vzalo své výpovědi nazpět 89 z 93 lékařů. Předseda LOK v nemocnici Tomáš Rusnok řekl, že si myslí, že zbylí čtyři lékaři své výpovědi nestáhnou. „Nevím nic jistě, ale je možné, že například jdou na jiné pracoviště. V tom součtu lékařů to ale není nic dramatického a nemělo by to mít žádný vliv na péči o pacienty,“ řekl Rusnok.

Mluvčí krajského úřadu Vlčková v tiskové zprávě uvedla, že výpověď dále stáhlo 27 z 55 lékařů Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, 11 z 64 lékařů havířovské nemocnice, čtyři z 55 lékařů Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji a tři z 93 lékařů Slezské nemocnice v Opavě.