Místem setkání se stala legendární kavárna NOIVA, z jejíž střechy písničkář Jaromír Nohavica předzpívával dětem písničku Kozel. …a sbor zněl několika stovkami dětských hlasů.

Mezi celebritami nechyběl například ani herec Bolek Polívka či spisovatel Michal Viewegh. Nejvíc se však děti těšily na mladou zpěvačku Ewu Farnou, která společně s polským novinářem Maciejem Orłośem, akci moderovala. Děti v pohádkových kostýmech, kterých se na místě sešli několik stovek z české i polské strany, pak společně přečetly polskou báseň Lokomotiva od Julia Tuwima a českou báseň od současného českého básníka Jiřího Žáčka Nemalujte čerta na zeď.

Po poledni se pak město rozdělilo na tři pohádkové ostrovy, které tvořilo těšínské náměstí, Čítárna a literární kavárna Noiva a Těšínské divadlo, kde proběhla divadelní a loutkový představení, balónková a kouzelnická show, scénické čtení anebo knižní jarmark.

Akce s literární tématikou zaměřené na děti, potrvají celý týden a to nejen v Těšíně. V pondělí 6. června potěší nejmladší ostravské čtenáře v Loutkovém divadle sám ostravský primátor Petr Kajnar, který bude číst pohádku Ošklivé káčátko od Hanse Christiana Andersena. Kromě Těšína a Ostravy se bude číst dětem také na mnoha dalších místech – v Karviné, Bohumíně, ale také v Čeladné, Nové Včelnici, Uherském, Brodě, Kyjově, ve Zruči či na zámku v Moravské Třebové a v mnoha dalších městech a obcích.