VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ach, ty podchody! Doplatila na ně i zastávka Hulvácká v Plzeňské ulici

/FOTOGALERIE/ Na bronzové příčce pomyslného žebříčku nejhorších zastávek ve městě se i vinou svého ohyzdného podchodu umístila Hulvácká zastávka v Plzeňské ulici. Naštěstí ji čeká rekonstrukce.

5.1.2018 1
SDÍLEJ:

Ostravskou zastávku Hulvácká v Plzeňské ulici dehonestuje zejména nevábný podchod. Foto: Deník/Lukáš Kaboň

SERIÁL DENÍKU - všechny díly najdete zde

„Normální zastávka,“ říká pán, který však dodává, že je zde náhodou a třeba její podchod vůbec nezná. Ti, kteří ano a pohybují se zde na denní bázi, však hovoří diametrálně odlišně! Zastávku od zástavby převážně rodinných domů (ale také romské ubytovny) odděluje rušná Plzeňská ulice. I proto na ni lidé chtějí-li dbát předpisů musejí přijít podchodem. Stejně jako my. Jak vypadá? Na zemi několik louží dešťové vody (nebo čehosi jiného), všude po zdech graffiti. A místy odpadávající omítka.

„Nejhorší zastávka? No, to jo. To jste trefili,“ smutně se ušklíbne Daniela Molzerová, jedna z cestujících. Nejen jí vadí smrad a moč v podchodě, neudržované schody, povalující se smetí a tašky po bezdomovcích a zejména věčně rozbité skleněné výplně u přístřešků.

Ani je nestačí měnit. Dokonce se stalo, že to sklo jeden den vyměnili a ještě ten samý den bylo zase rozbité,“ vysvětluje žena, která bydlí v rodinném domku za silnicí a zastávku podle svých slov využívá až osmkrát denně.

SMRADI, KTEŘÍ ROZKOPALI SKŘÍŇKU

Ohledně skel přikyvuji a sděluji postřeh, že na protější zastávce chybí celá spodní řada skleněné výplně. „Ty už tam ani nedávají, nemá to smysl,“ říká Molzerová. Sama zde dokonce byla svědky řádění vandalů. „Rozkopali nedalekou skříňku na elektřinu. Byli to takoví smradi, dvacetiletí, ale na první pohled zcela slušní kluci, vůbec bych to do nich neřekla,“ popisuje „zážitek“ cestující, podle níž by tady nepomohl ani kamerový systém. O tom, že by chodila na další zastávku, ale neuvažuje. „To vůbec,“ směje se. „Tuhle mám nejblíž. Bohužel,“ konstatuje už opět smutným tónem žena ze sousedství.

Další cestující se Hulvácké naopak dokonce vyhýbají! „Abych nemusela čekat na přestup zrovna tady, tak jsem posledně jela po Místecké až na další zastávku a z ní dolů na přestup,“ vysvětluje paní Sylva, která jezdí pokud možno sedmičkou přímo do Výškovic. Tady moc nevystupuje, přesto pár postřehů má.

PODSTATNÉ JE SVĚTLO

„Co si všímám, tak lidé tady běžně přebíhají cestu, asi se jim do toho podchodu vážně nechce. Také bych se v něm večer asi bála,“ přiznává. Zároveň ale dodává, že podchod jako takový je dobrá věc. „U Odry ve Výškovicích jej zrekonstruovali a je tam hodně světla, to je hodně podstatné,“ zdůrazňuje.

Místní bohužel moc na výběr nemají. Na jinou zastávku nehodlá chodit ani Ivana Malíková, která rovněž bydlí v rodinném domě za cestou. Také ona si nejvíce všímá rozbitých skleněných desek. „Kolikrát je to spravené a na druhý den zase rozbité, jsou to úplně vyhozené peníze. Může to souviset s tou ubytovnou,“ odhaduje.

Několikrát denně využívá zastávku i Andrea Kostelňáková. Jestli podle ní patří mezi nejhorší? „Odpovídá to tomu. Čekám jen, kdy ten podchod spadne. Ale nebojím se tam. Já se nebojím ničeho!“ hlásí hrdě. Další dvojice čekající na tramvaj se na názor raději ani neptám, vypadají totiž, že by mezi skupinu výtržníků mohli sami patřit.

Podchod zrekonstruují!Zastávku spravuje ostravský dopravní podnik, který od cestujících podněty k jejímu stavu podle mluvčí Karoliny Ryckové nemá. Moravskoslezský kraj v rámci loňské rekonstrukce Plzeňské ulice alespoň zmodernizoval zdejší nástupiště a zpevnil vnější stranu podchodu. A další zvelebení se chystá. „Už byla vypracována studie rekonstrukce podchodu, která řeší jeho zastaralý stavebně technický stav i potřebné bezbariérové úpravy,“ říká Martina Gavendová, tisková mluvčí obvodu Ostrava-Jih. „Nyní zajišťujeme projektové přípravy a následnou realizaci,“ doplnila Gavendová, podle níž už radnice obdržela několik podnětů občanů nespokojených se stavem podchodu a jeho (ne)bezbariérovostí.

Autor: Petr Jiříček

5.1.2018 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 21 000 Kč

Obsluha jeřábů Jeřábník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Čtyřsměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava, Kontakt: emailem, telefonicky 7-16 hod., , Hlavní odpovědnosti: , - Převoz břemen ( převážně plechů ) na určené místo, - Vedení deníku zdvihacího zařízení, - Údržba, čištění a mazání svěřeného jeřábu, - Koordinace práce s vazačem, , Požadujeme: , - Platný jeřábnický průkaz sk. A, - Platný vazačský průkaz, - Systematický přístup k práci, zodpovědnost, samostatnost , , Nabízíme:, - Stabilní práci v kmenovém stavu, - 12-hodinový směnný režim ( krátký/dlouhý týden - tzn. co 14 dnů volný víkend ), - Příspěvek na penzijní/životní pojištění 1 200,-/měsíčně, - Multisport karta, - Závodní stravování, 2x za směnu máte nárok na dotovanou stravu, - 25 dnů dovolené ( 5 dnů navíc ), - Sleva na nájemném v bytech RESIDOMO, , Beneftiy: Příspěvek na penzijní/životní pojištění 1.200,- měsíčně, závodní stravování s dotací zaměstnavatele, 25 dnů dovolené, sleva na nájemném v bytech RESIDOMO. Pracoviště: Vítkovice steel, a.s. - ostrava, Štramberská, č.p. 2871, 703 00 Ostrava 3. Informace: Tomáš Potůček, +420 720 746 018.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč

Sociální pracovníci v oblasti veřejné správy Sociální pracovník (sociálně právní ochrana dětí). Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Městský obvod Slezská Ostrava, ÚMOb městského obvodu Slezská Ostrava, Kontakt: na výběrovém řízení, vyhlášeno výběrové řízení č. 13/2018 - nutno podat do 21.9.2018 přihlášku, , Požadované vzdělání: , -zakládající odbornou způsobilost dle § 110 odst. 4 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění., , Požadované doklady:, -životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech týkajících se zabezpečování požadovaných činností,, -výpis z evidence Rejstříku trestů, ne starší než 3 měsíce,, -ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, ověřený doklad o zkoušce ZOZ, pokud je jeho držitelem., , Přihláška musí obsahovat označení "Nabídka volného pracovního místa", jméno, příjmení a titul uchazeče, datum a místo narození uchazeče, státní příslušnost uchazeče, místo trvalého pobytu uchazeče, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana, datum a podpis uchazeče. Přihláškou se rozumí samostatný dokad, nelze jej nahradit údaji uvedenými v životopise, v průvodním dopisy apod. , , Lhůta pro podání přihlášky: do 21. 9. 2018 včetně. , , Způsob a místo podání: , , poštou nebo osobním doručením na podatelnu Úřadu městského obvodu Slezská Ostrava, nám. J. Gagarina č. 4, Ostrava - Slezská Ostrava, v zalepené obálce označené VÝBÉROVÉ ŘÍZENÍ č. 13/2018 - NEOTVÍRAT, s uvedením adresy uchazeče (odkaz na www.slezska.cz)., , , Adresa: Statutární město Ostrava, Úřad městského obvodu Slezská Ostrava, odbor vnitřních věcí, Těšínská 35, 710 16 Slezská Ostrava, , Zaměstnanecké výhody: stravenky, sociální fond, 25 dnů dovolené, , Více informací k pozici naleznete na: www.slezska.cz. Pracoviště: Statutární město ostrava, městský obvod slezská ostrava, úřad městského obvodu, náměstí Jurije Gagarina, č.p. 1195, 710 00 Ostrava 10. Informace: Zdeněk Matýsek, +420 599 410 026.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební mistr 30 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve stavebnictví Mistr/ová stavební výroby. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava, Volat předem a domluvit si schůzku - p. Watzlawikova, tel. 596 614 290., , Požadavky:, Vzdělání stavebního směru, ŘP sk. B podmínkou., , Mzda + prémie., Nástup možný ihned. Pracoviště: Ekofas spol.s r.o. - pracoviště okresu ostrava, Tavičská, č.p. 226, 703 00 Ostrava 3. Informace: Dita Watzlawikova, +420 596 614 290 7-15:30h..

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 13 500 Kč

Zámečníci strojů Zámečník/ce, zámečník/ce pomocné práce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava-Mar. Hory U koupaliště 1570/10, Kontakt: pan Machů Jozes, Ing., telefonicky 736 604 603, e-mailem: jokrma@seznam.cz, , Provádění čistění výpalků, jejich kompletace, broušení, vrtání povrchová úprava. Pracoviště: Jokrma s.r.o. mar.hory a hulváky, U Koupaliště, č.p. 1570, 709 00 Ostrava 9. Informace: Jozef Machů, +420 736 604 603.


Kavárna Atlantik
10

Atlantik: nový start zaběhlé ostravské kavárny

Lysá hora, červenec 2018. Výstup na vrchol Beskyd absolvují každoročně statisíce turistů.
1 26

Návštěvnost Moravskoslezského kraje se zvýšila

Pod Páníkem se vracejí do sestavy Baníku odchovanci, týmu se daří

Ostrava - Několik důležitých významů má podle trenéra Bohumila Páníka pondělní vítězství Baníku na hřišti Bohemians. Tři body do tabulky, posílené sebevědomí mužstva a ještě nejméně jeden: potvrzení správnosti nastavené cesty. Páník totiž poukazuje na fakt, že v sestavě Baníku se v Ďolíčku dostalo na hřiště pět ortodoxních odchovanců klubu.

Protiokupační hesla zůstávají na zdech dodnes

Lenine, probuď se! Okupanti, nestřílejte do dětí! Ať žije svobodná republika! Dubček! Svoboda! Nápisy na cihlové budově dnešní ZŠ Ostrava-Vítkovice v Šalounově ulici č. 56 (na snímku) jsou údajně autentické ze srpna 1968.

Porubou bez omezení. Už od pondělí

Ostrava – Spolu s víkendem skončí i zhruba měsíc a půl trvající rekonstrukce tramvajové trati v páteřní porubské ulici 17. listopadu v úseku mezi Porubkou a Hlavní třídou.

Záchrana zpod kyvadla a 160 netopýrů v ložnici: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 16. srpna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT