Při vstupu do haly střediska Fungolf v Novinářské ulici v Ostravě-Mariánských Horách mě uvítala vedoucí provozu Kamila Štěrbová slovy: „Už jste někdy hrála golf?" Adventure golf je totiž sport, který má daleko blíž ke skutečnému golfu než minigolfu, se kterým bývá zaměňován. „Hráči nezdolávají uměle vytvořené překážky jako u minigolfu, ale různé terénní nerovnosti, vyvýšeniny a písečné pasti. Navíc mohou chodit po umělých greenech, a ne jen po vyznačených cestičkách, jako je tomu u minigolfu," přiblížila Štěrbová.

Před hrou vyfasuji kromě golfového míčku a karty na zapisování skóre i puttovací hůl, která odpovídá mé výšce a držení rukou, ve kterém budu hrát. „Adventure golf není omezený věkově ani výškově. Golfovou hůl máme pro každého, kdo si chce zahrát. Dokonce i pro mrňata! Navíc děti pod sto centimetrů u nás hrají zdarma," dodala Štěrbová.

Adventure golf. Za hodinu hry zaplatíte od 70 do 120 korun. Rodiny s dětmi, studenti a senioři mohou využít zvýhodněné vstupné.

Po rychlokurzu pravidel a slangových slovíček může hra začít. „Hráče čeká osmnáct jamek a ideální by bylo, kdyby každou z nich trefil na dva údery. Trénuje u nás i mistryně světa Olívia Prokopová, která se však hravě dostane pod hranici 36 úderů za celou hru," popsala Štěrbová. Oříškem jsou však trestné body, kterých během hry člověk nasbírá víc než dost, třeba za vpálení míčku do zrádných písečných překážek nebo dokonce mimo dráhu. „Vypadá to jako lehká hra, ale ve světě se hraje i na profesionální úrovni, takže nějakou zručnost a trénink potřebujete," řekla vedoucí provozu.

Ve středisku je pro drobotinu do 140 centimetrů k dispozici dětský hrad, kde na ně dohlížejí brigádnice. Větší děti mohou zajít na laserovou střelnici.

TEREZA PINTÉROVÁ