O případu z tohoto týdne Deník informoval. Policie na dotaz Deníku pouze potvrdila zajištění osob. K jejich počtu ani dalším okolnostem se nevyjádřila.

„Můžu potvrdit, že policisté již zjistili osoby podezřelé z uvedeného skutku. Kriminalisté i nadále činí jednotlivé úkony trestního řízení, přičemž s ohledem na probíhající prověřování a věk osob nelze aktuálně sdělit bližší informace,“ uvedla Soňa Štětínská z moravskoslezské policie.

Napadení školáci utekli do této odpočinkové zóny v Avion Shopping Parku v Ostravě,
VIDEO: Brutální útok v ostravském nákupním centru. Romové zbili školáky

Podle dostupných informací zatím nikdo nebyl obviněn. Pokud by se ukázalo, že některý z útočníků nemá ještě patnáct let, trestu unikne. K jejich věku se policie nevyjádřila. Podle svědků napadení byli pachatelé mladí. „Ostravští kriminalisté věc prověřují pro podezření z přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví,“ dodala Štětínská. Vyšetřování pokračuje.

Cílem útoku se stali čtyři školačky a tři jejich kamarádi ve věku kolem patnácti let. Samotnému fyzickému napadení čelili dívka a dva chlapci. Jeden z nich zůstal kvůli otřesu mozku přes noc na pozorování v nemocnici. Dívku museli záchranáři ošetřit se zraněním v obličeji. Šlo o natržené víčko.

Podvodník z Ostravy operoval i v krajském městě.
Hotelový fantom a velkopodvodník Jan Č. z Ostravy byl dopaden v Praze

Mezi agresory měli četné zastoupení Romové. Dva z nich nakonec zaútočili pěstmi. Právě oni jsou podle zjištění Deníku zadrženými osobami.

Incidentu předcházelo nepochopení ze strany násilníků, kteří smích bavících se školáků vztáhli na sebe. Postupně se na místě objevilo deset až patnáct lidí. Někteří z nich se údajně rozcvičovali. Vše budilo zdání, jakoby se chystali na souboj. Školáci se před nimi snažili skrýt a poté odejít z nákupního centra, což se jim ale nepovedlo. Nakonec došlo ke konfliktu a napadení školáků. Vše trvalo jen několik sekund. Incident zachytily kamery, které mají policisté k dispozici. Kromě přímého svědectví účastníků jde o jeden z hlavních důkazů.

Skupina agresorů se podle svědectví prodavaček objevovala v nákupním centru i v minulosti.