„Amfiteátr byl vyčištěn od náletových dřevin, ještě se v něm udělají opravy laviček, elektřiny a osvětlení, aby mohl pro některé naše akce fungovat už teď, když ještě není dodělána oprava samotného Pokladu,“ řekla Darina Daňková, jednatelka společnosti Akord&Poklad.

První akce by se v amfiteátru měla uskutečnit už 31. května večer. Jako „ochutnávka“ mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko se zde bude promítat snímek Annie Hall od Woodyho Allena. Jako letní kino pak začne amfiteátr naplno sloužit během července a srpna.

„Výroční událost je naplánována na 3. srpna, kdy amfiteátr oslaví padesát let existence. Program teprve ladíme, ale zvažujeme, že budeme promítat film Černý tulipán s Alainem Delonem, který zde viděli první diváci právě před těmi padesáti lety,“ uvedla dále Darina Daňková.

Na konci srpna pak přijde na řadu i Amfi-fest nebo divadelní představení. Pod porubským otevřeným nebem by mělo vystoupit například pražské Divadlo bez zábradlí s představením Jistě, pane premiére!, v němž hrají Karel Heřmánek a Dana Morávková.

„Pomoci s úpravou a úklidem amfiteátru může během května i veřejnost. Podrobnosti této spolupráce s lidmi brzy zveřejníme na facebooku DK Poklad,“ doplnil Michal Kubíček, manažer pro obchod a program společnosti Akord&Poklad.