Předchozí
1 z 31
Další

Heidi Janků, 58 let, zpěvačka, Ostrava

Heidi JankůZdroj: Robert Tichý

Recept na to, jak se udržovat během svátků v kondici, už před léty jasně naznačil známý ostravský endokrinolog profesor Rajko Doleček, který naplno říkal „prostě nežrat“ a s ním se naprosto ztotožňuji. Osobně mám štěstí v tom, že sladké opravdu nemusím a pak mám doma pejska – knírače Edu – který mě rozhodně nenechá v klidu při pravidelných procházkách a jak říká bulvár, je to v současné době skutečně můj „jediný chlap života.“ Pokud jde o moje novoroční předsevzetí, tak mi vždy vydrží pouze do února. Ale jedno určitě mám: potřebovala bych větší sebevědomí. Možná divákům, kteří sledovali některé mé pořady na soukromých televizích a třeba se týkaly intimních záležitostí včetně sexu, to asi nepřipadne, ale je to tak, s přibývajícími léty sebevědomí potřebuji stále více…

Jaroslav Wykrent, 77 let, skladatel a hudebník, Přerov

Jaromír Nohavice křtil CD Jaroslava Wykrenta nazvané Už to prostě není ono. Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Už pár let jsem zdravotně ve stavu, že moje kondice je systém „zaťaté zuby“. Ale zatím žiji, jakžtakž myslím, a po všech těch rakovinách, chemoterapiích, trombózách, plicních emboliích, otravách organismu a podobně jsem rád, že jsem ještě pořád na světě a že i vůbec jakžtakž chodím.

Petra Kvitová, 30 let, tenistka, Bílovec

Petra Kvitová.Zdroj: Deník / Petr Zbranek

Pořád trénuji, ať před Vánocemi, tak během svátků. Nemám zaručený recept, jak nepřibrat, určitě si nějaké cukroví dám, budu ho jíst střídmě, ne po kilech, pro tělo to není dobré, když pořád trénujete. Novoroční předsevzetí si nedávám a v životě ani nedala. Na to moc nevěřím. Když se má s něčím začít, tak hned a nečekat až bude Nový rok.

Albert Černý, 31 let, hudebník, Třinec

Albert ČernýZdroj: Deník / Jaroslav Sýbek

Moje předsevzetí zní: dělat, co mě baví, a to je hudba a sport, chci být hodně venku a ve spojení s přírodou, mít dobře placenou práci, ale současně čas na pobyt v přírodě, to je zásadní. Rád cvičím jógu, jezdím na snowboardu, surfuju, když jsme u moře, a chodím na túry.

Eva Vejmělková, 51 let, herečka, psycholožka, scenáristka, Karviná

Eva Vejmělková.Zdroj: Lenka Hatašová

V kondici se udržuji dobrým jídlem, dobrým pitím, díváním se na filmy, čtením, nicneděláním. Novoroční předsevzetí si nedávám, ale věřím, že pro mnohé lidi může být jen myšlenka na to, něco ve svém životě změnit, prvním krokem k opravdové změně.

Monika Brzesková Žídková, 43 let, starostka, Miss ČR 1995 a Miss Europe 1995, Kravaře

Monika (Žídková) Brzesková.Zdroj: Deník / Vladimír Pryček

To přes svátky neřeším, těm dobrotám se nedá odolat. Neuškodí trocha pohybu venku, třeba procházka zámeckým parkem. Předsevzetí si dávám, ale nikdy to neklapne. Mým velkým přáním je umět si naplánovat čas pro rodinu a pro sebe.

Leopold Sulovský, 66 let, horolezec a politik, aktuálně senátor, Nový Jičín

Leopold Sulovský.Zdroj: Deník / VLP Externista

Během svátků se starat o udržování kondice, myslím si, že v tomto období není na diety ten správný čas. Každý člověk má nějaký svůj životní styl a období Vánoc s ním určitě zásadně nezamává. Novoroční předsevzetí si nedávám.

Věra Palkovská, 57 let, primátorka Třince, Třinec

Věra Palkovská.Zdroj: Deník / VLP Externista

Kondicí se netrápím, protože každé ráno 45 minut cvičím a o Vánocích tomu nebude jinak. Když zahřeším, příští den v jídle zbrzdím a navíc třeba vyrazím na Javorový nebo někam na hory. Žádné přejídání se u nás nekoná. Jediné, čemu neodolám, jsou úly s náplní. Novoroční předsevzetí si nedávám.

Vladimír Vůjtek, 73 let, bývalý hokejista a trenér, vedl český i slovenský národní tým, vicemistr světa, dvojnásobný mistr ruské ligy, Klimkovice

Vladimír Vůjtek.Zdroj: Deník / VLP Externista

Prostě se nepřežírat, jak se říká. (usmívá se) Já si už řadu let držím váhu na stejné úrovni těsně pod stovkou, nepřibírám, ani neubývám. Dokonce ani teď, v době, kdy nebylo mnoho pohybu, jsem zůstal na svém. Ale ještě nedávno jsem dvakrát týdně chodil na tenis, což mi prospívalo. Pokud jde o sladké, tak asi před šestnácti lety jsem byl u lékaře a našel mi cukr, takže se mu vyhýbám. A předsevzetí? Mám jen jedno. Zůstat zdravý a chodit mezi lidi. To dělám rád.

Pavlína Kafková, 51 let, herečka, Frýdek-Místek

Pavlína Kafková. Foto: NDM.czZdroj: Deník / VLP Externista

Už jsem něco málo přibrala, tak se budu snažit kila nezvyšovat. Zaručený recept během Vánoc nemám. Jím, na co mám chuť. Regulovat budu až po Vánocích. Novoroční předsevzetí nemám a nikdy jsem si je nedávala. Pokud si přeji něčeho dosáhnout či docílit, tak s tím nemusí notně souviset 1. leden.

Igor Bareš, 54 let, herec, Olomouc

Igor Bareš.Zdroj: Deník / VLP Externista

Letos jsme byli poměrně dlouhou dobu na chalupě a tak jsem byl poprvé vystaven tomu, že jsem musel rodinu zásobit dřevem na otop. Této činnosti jsem se věnoval celý podzim. Nejsem zrovna sportovní typ a otevření posiloven pro mě není nijak zásadní událostí. Jinak sladkému se u nás doma vyhýbáme po celý rok. Není důvod, proč o svátcích se sladkostmi nějak eskalovat. Vánoce mě nikdy nijak nepoznamenaly na váze. Novoroční předsevzetí si nedávám. Občas mi běží hlavou během roku, že bych měl změnit životní styl, ale většinou je to jen krátkodobý záchvěv a vracím se zase k původnímu stylu života.

Kateřina Kněžíková, 38 let, opěrní pěvkyně, Bohumín

Kateřina Kněžíková.Zdroj: Deník / VLP Externista

Zaručený recept nemám a s jistotou to nenechávám až na Vánoce. Kontinuálně přibírám v malých dávkách již teď, tak abych si toho po Vánocích nebyla tolik vědoma. Předsevzetí si už pár let nedávám, protože bych nechtěla zklamat samu sebe. Nejsem v tomto moc zásadová.

Ondřej Novotný, 43 let, promotér a spolumajitel Oktagon MMA, Ostrava

Ondřej Novotný.Zdroj: Deník / VLP Externista

Já vždy říkám, že se udržuju, abych se pak mohl pořádně najíst. Miluju jídlo, miluju pití, v různých formách chutí. Proto vlastně sportuju. (směje se) Předsevzetí si nedávám, protože na to moc nevěřím, nefunguje to. Možná si sem tam něco řeknu, ale rozhodně to není tak, že bych si sepsal list a podle toho jel.

Klára Kováčová, 37 let, vicemiss 2003, manželka trenéra SFC Opava Radka Kováče, Vyškov

Klára Kováčová.Zdroj: Deník / VLP Externista

Co se týká kondice, tak to nerozděluji na svátky a běžné dny. Sportuji téměř denně a celá naše rodina je velmi aktivní. Takže pokud to počasí a situace dovolí, vyrážíme na lyže, běžky a letos poprvé na skialpy.

Jan Rafaj, 43 let, generální ředitel Heimstaden Czech, Ostrava

Jan Rafaj.Zdroj: Deník / VLP Externista

Minulý rok jsem měl žlučníkové záchvaty, takže jsem poprvé o Vánocích hubl. Letos jsem si naordinoval každý druhý den turistiku po Beskydech.

Karolína Kopíncová, 22 let, modelka a Miss Czech Republic 2020, Vrbno pod Pradědem

Karolína Kopíncová.Zdroj: Deník / VLP Externista

Snažím se pravidelně cvičit, ale cukroví a dobrotám nikdy neodolám a vlastně ani nechci, podle mě to k svátkům patří. Takže to potom spíše doháním po Novém roce. Novoroční předsevzetí si nedávám, pokud vím, že je potřeba něco změnit, snažím se to udělat ideálně ihned, ale mám spoustu lidí ve svém okolí, kteří své předsevzetí opravdu dodržují.

Ladislav Hezký, 52 let, pekař Štramberských uší, Nový Jičín

Ladislav Hezký.Zdroj: Deník / VLP Externista

Bohužel, úspěšně přibírám na váze. Rád bych sportoval, jenže teď to kvůli omezením nejde. Chodili jsme hrávat jednou týdně nohejbal, ale teď to není možné a vadí nám to všem. Člověk podle mě přibírá i tím stresem a starostmi, které má.

Kateřina Kouláková (Kaczi), 28 let, zpěvačka a písničkářka, Frýdek-Místek

Kateřina Kouláková.Zdroj: Deník / VLP Externista

Během vánočních svátku navštěvuji své nejbližší, chodíme na hory, recept jak nepřibrat je jednoduchý, nepřežírat se. (smích) Ne vždycky se mi to podaří, ale rok od roku je to lepší. Ke konci roku si udělám vlastní shrnutí, co se podařilo, co ne, poděkuji a udělám si představu o dalším roku, stanovím si body, kam směřuji, co si přeji a za tím si jdu.

Vít Nantl, 44 let, předseda představenstva Vltava Labe Media, Klášterec (okres Šumperk)

Vít Nantl.Zdroj: Deník / VLP Externista

Pravidelně absolvuji pár půlmaratonů ročně a už samotná registrace na závod funguje jako motivace se hýbat. V roce 2020 ale nemám za sebou ani jeden závod, takže v roce 2021 bych chtěl najít dostatek času na trénink a opět si užít atmosféru ze závodu.

Klára Janečková, 41 let, psycholožka a spisovatelka, Valašské Meziříčí

Klára Janečková.Zdroj: Deník / VLP Externista

Jíst naplno jen dva dny Vánoc. I tak to stačí. Cukroví a tučné jídlo nejsem zvyklá pojídat dva týdny, neunesu se. Tak si vždy dva dny dopřeji mlsání a poté už jím normálně. Předsevzetí mám každý rok stejné, být lepší řidičkou. Velmi špatně řídím auto. Každý rok si ho musím dát znovu, protože ho nesplním.

František Nedomlel, 72 let, řezbář, autor bruntálského a mohelnického betléma, Bruntál

František Nedomlel.Zdroj: Deník / VLP Externista

Na procházky už moc nejsem, protože mám problémy s koleny. Proč si ničit nohy procházkami venku v kožiše, když je potřebuji doma. V dílně při práci se nejvíc nachodím.

Lenka Černá, 54 let, házenkářská legenda, bývalá brankářka, reprezentantka, rodačka z Olomouce, nyní trenérka mládeže ve Zlíně

Lenka ČernáZdroj: Deník / VLP Externista

S přibývajícím věkem je to čím dál složitější. Dokud to šlo, jezdím na kole. V tomto nečase to vidím na delší intenzivnější procházky přírodou. Novoroční předsevzetí si nedávám. Za ty roky moc dobře vím, že se nedají splnit. Spíše se snažím dát dlouhodobý cíl, na kterém pracuji celý rok. Zatím ale nic konkrétního pro další rok nemám. Situace je všude nejistá.

Zdeněk Nehoda, 68 let, bývalý fotbalista, mistr Evropy, hráčský agent, Hulín

Zdeněk Nehoda.Zdroj: Deník / VLP Externista

Já jsem ve věku, kdy už na nějakém kile nezáleží, jsem rád, že jsem zdravý, chutná mi jíst i pít. Ale nejsem na sladké, takže nehrozí, že bych kvůli tomu přibral. Člověk ale musí omezit alkohol, ke kterému to svádí. Jinak jím normálně. Předsevzetí si nedávám, spíše si přeju, abych byl zdravý, stejně jako rodina a mí nejbližší, ale že bych si říkal, že mám zhubnout, přestat kouřit a podobně, to ne. Pamatuju si, že když jsem kouřil, tak jsem si několikrát řekl, že přestanu a pak jsem se k tomu stejně vrátil. Žádná si nedávám.

Libor Kašík, 28 let, hokejový brankář HC Berani Zlín

Libor Kašík.Zdroj: Deník / VLP Externista

Vzhledem k tomu, že trénujeme každý den, mezitím máme zápasy, tak je to docela snadné, i když neodoláme občas vánočnímu cukroví. Takže v tom to máme lepší, že přes svátky nepřibereme, protože všechny dobroty a tím i případná kila navíc, vypotíme během tréninku.

Otmar Oliva, 68 let, sochař a výtvarník, Velehrad

Otmar Oliva.Zdroj: Deník / VLP Externista

Já jsem s těmito věcmi neměl nikdy problém. Přibrat, nepřibrat, to je mimo můj obzor. Pro mě je důležité udržet se k vánočnímu poselství bdělý a ostražitý.

Jiří Pavlica, 67 let, muzikant a hudební skladatel, Staré Město

Jiří Pavlica.Zdroj: Deník / VLP Externista

Recept všichni známe a je jednoduchý – jez do polo syta, pij do polo pita a hlavně se hýbej.

Jiří Vykoukal, 49 let, bývalý hokejový reprezentant, dvojnásobný mistr světa, v současnosti manažer LHK Jestřábi Prostějov, Olomouc

Jiří Vykoukal.Zdroj: Deník / VLP Externista

Letos se přiznám, že mám ohledně kondice černou tečku, moc jsem tomu nedal. Pořád to odkládám už několikátý měsíc na prvního, a stále jsem se k ničemu nepřinutil. Novoroční předsevzetí si nedávám. Vždycky si přeji, aby byli všichni zdraví a sešli jsme se i za rok.

Jiří Tkadlčík, 31 let, strongman, Přerov

Jiří Tkadlčík.Zdroj: Deník / VLP Externista

Trénuji během svátků úplně normálně. Sice nemám sezonu, váhy jsou menší a nechodím do takových extrémů. Trénovat samozřejmě musí každý sportovec, který to bere vážně, celý rok kvůli konkurenci.

Petr Vavřík, 58 let, baskytarista skupiny Buty, Zlín

Petr Vavřík.Zdroj: Deník / VLP Externista

Kondici nijak neřeším. Maximálně si před spaním dám dobrou sváteční whisky.

Michal Sýkora, 41 let, spisovatel, vysokoškolský pedagog, Olomouc

Michal Sýkora.Zdroj: Deník / VLP Externista

Zaručený recept jak nepřibrat snad ani neexistuje. Nejlepší je nemít doma osobní váhu, takže si tím pádem nějakého kila na víc ani nevšimnete. Já naštěstí mám mladého temperamentního psa, který ze všeho nejvíc miluje pobíhání po venku, takže o nějaký ten pohyb nemám nouzi.