Předchozí
1 z 30
Další

Heidi Janků, 58 let, zpěvačka, Ostrava

Heidi JankůZdroj: Robert Tichý


Dříve jsme často nakupovali s mým dnes už bohužel zesnulým manželem Ivošem Pavlíkem běžně na e-shopu, internetově. Letos jsem také něco ještě stačila koupit, protože nevím, které obchody, nedej bože, zavřou těsně před svátky.

Jaroslav Wykrent, 77 let, skladatel a hudebník, Přerov

Jaroslav Wykrent.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

V naší rodině už roky panuje zásada, že vánoční dárek nemusí být praktický, ale hlavně překvapivý - a podle toho to pak u nás na Štědrý den vypadá.

Petra Kvitová, 30 let, tenistka, Bílovec

Petra Kvitová.Zdroj: Deník / VLP Externista

Samozřejmě, že když nebyla úplně možnost, tak jsem nakupovala přes internet. Ráda bývám připravena, nic na poslední chvíli neřeším.

Albert Černý, 31 let, hudebník, Třinec

Albert Černý.Zdroj: Deník / VLP Externista

Nejlepší dárek je čas strávený s někým blízkým, třeba v chatičce Amazing Places, nebo pozvání do restaurace na něco výjimečně dobrého.

Eva Vejmělková, 51 let, herečka, psycholožka, scenáristka, Karviná

Eva Vejmělková.Zdroj: Deník / VLP Externista

Veškerou práci za mě každoročně dělá Ježíšek, ale když má plné ruce práce, musím se zapojit i já a snažím se splnit přání mých blízkých. Pro mě jsou Vánoce důležité hlavně díky času stráveného s mou rodinou. Dárky ráda nakupuji na internetu, ale také v obchodech. Záleží, jaký poklad sháním. Řekla bych, že skvělý tip na dárek je v této době humor, nadhled a dobrá nálada.

Monika Brzesková Žídková, 43 let, starostka, Miss ČR 1995 a Miss Europe 1995, Kravaře

Monika (Žídková) Brzesková.Zdroj: Deník / Vladimír Pryček

Letos jsem objednávala většinu dárků přes internet. Nikdy se mi nepodaří koupit je dopředu, a to si vždy říkám, že příště už to začnu řešit v září. Zatím se mi to nepovedlo! Do obchodu nakonec stejně musím pro drobnosti, přáníčka či ubrousky.

Leopold Sulovský, 66 let, horolezec a politik, aktuálně senátor, Nový Jičín

Leopold Sulovský.Zdroj: Deník / VLP Externista

Ideální tip na dárek, na to definici neznám. Myslím si ale, že když se povede koupit něco, co by si ten konkrétní člověk přál, ale sám by si to z nějakých důvodů nekoupil, může to být výhra.

Věra Palkovská, 57 let, primátorka Třince, Třinec

Věra Palkovská.Zdroj: Deník / VLP Externista

Dárky na Vánoce nakupuji vždy s předstihem a přemýšlím, čím udělat svým blízkým a přátelům radost. Letos poprvé jsem zcela využila internetové obchody, takže dárky už mám dávno připravené. Věřím, že potěší.

Vladimír Vůjtek, 73 let, bývalý hokejista a trenér, vedl český i slovenský národní tým, vicemistr světa, dvojnásobný mistr ruské ligy, Klimkovice

Vladimír Vůjtek.Zdroj: Deník / VLP Externista

Já jsem spíše na praktické dárky, jako jsou různé poukazy na wellness nebo na hory. Nakupuju radši klasicky v obchodech, ale samozřejmě v této době jsem dárky pořizoval i přes internet. Když se to člověk naučí, tak je to pak pohodlnější. Ale dělám to, přiznám se, na poslední chvíli. U nás se o tyto věci stará spíše manželka.

Pavlína Kafková, 51 let, herečka, Frýdek-Místek

Pavlína Kafková. Foto: NDM.czZdroj: Deník / VLP Externista

Mám ráda vánoční čas pro pohodu a radost, kterou Vánoce přinášejí. Proto se trošku vyhýbám komerčnímu duchu, který s sebou nese napětí. A zvláště v tomto roce považuji za největší dárek osobní setkání celé rodiny u jednoho stolu, radost a zdraví mých nejbližších.

Igor Bareš, 54 let, herec, Olomouc

Igor Bareš.Zdroj: Deník / VLP Externista

Já už jsem poměrně starý člověk a s internetem a internetovými obchody si moc nerozumím. Manželka to praktikuje a přes internet nakupuje, já ale stále inklinuji ke kamenným obchodům.

Kateřina Kněžíková, 38 let, opěrní pěvkyně, Bohumín

Kateřina Kněžíková.Zdroj: Deník / VLP Externista

Poslední roky jsem kupovala dárky a vše dělala na poslední chvíli. Letos mám ale díky epidemii více času a tak jsem některé dárky pořídila na internetu a některé v kamenném obchodě. Mým tipem na dárek (spíše pro ženy) je třeba kniha Evy Benett Nočník neohrožené ženy.

Ondřej Novotný, 43 let, promotér a spolumajitel Oktagon MMA, Ostrava

Ondřej Novotný.Zdroj: Deník / VLP Externista

Záleží, kdo má kolik na dárek. (úsměv) Ale musím říct, že mě v poslední době jako tip nadchnul náš nový partner, který má heslo: Daruj klidný spánek. Je to Deep CBD. To tak člověka vyklidní, že je mu krásně a skvěle spí. Myslím, že je to skvělý dárek. Tak dobrou věc jsem v ruce dlouho neměl. Pokud jde o nakupování, tak buď ho provádím v průběhu roku, nebo dost často na poslední chvíli. Pro mně třeba 10. prosince je ještě docela daleko. Mě baví vymýšlení dárků, vybírání v obchodech, takže často volím kamenné prodejny, i když ani nákupu na internetu se nevyhýbám. Ale je fakt, že letos máme závěr roku šílený, během prosince dva turnaje, takže se ženou něco vymyslíme a ostatní odpustí. Pro ostatní dělám dárek v podobě Oktagonu.

Klára Kováčová, 37 let, vicemiss 2003, manželka trenéra SFC Opava Radka Kováče, Vyškov

Klára Kováčová.Zdroj: Deník / VLP Externista

Dárky nakupuji přes internet a raději s předstihem. Mám ráda vše zorganizované dopředu. Shánět dárky na poslední chvíli mi nic neříká. V podstatě by u nás mohl Štědrý den začít už někdy v půlce prosince.

Jan Rafaj, 43 let, generální ředitel Heimstaden Czech, Ostrava

Jan Rafaj.Zdroj: Deník / VLP Externista

Naše děti si celý podzim připravovaly dopis s přáními, které dárky by si přály. Připravovaly ho tak, že například z různých letáků vystřihávaly hračky, které by chtěly dostat pod stromeček. Z toho se už dalo vybrat docela jednoduše. U manželky to bylo obdobné, když jsem zareagoval na první oblečení, co se mi na internetu líbilo, dostával jsem pak denně mnoho reklam s podobným sortimentem a vybíralo se mi snadno. Některé dárky jsem měl už vymyšleny dříve, takže nepamatuji Vánoce, kdy jsem měl vše tak brzy nakoupeno a připraveno. Dokonce deset dnů před Štědrým dnem už dárky začínám balit!

Karolína Kopíncová, 22 let, modelka a Miss Czech Republic 2020, Vrbno pod Pradědem

Karolína Kopíncová.Zdroj: Deník / VLP Externista

Nejraději naděluji dárky ve formě zážitků, ať už je to masáž, degustační večeře nebo například plavba po Vltavě. Tedy většinu dárečků zajištuji přes internet ve formě voucheru. Myslím, že je to jeden z nejlepších dárků, tvoříme si tak společné vzpomínky.

Ladislav Hezký, 52 let, pekař Štramberských uší, Nový Jičín

Ladislav Hezký.Zdroj: Deník / VLP Externista

Ač neradi, jsme nuceni nakoupit některé věci přes internet, vzhledem k časové situaci a omezením, které jsou, nebylo vyhnutí. Něco jsme koupili v kamenných prodejnách v Novém Jičíně a v okolí s předstihem, ale něco bohužel musíme koupit přes internet.

Kateřina Kouláková (Kaczi), 28 let, zpěvačka a písničkářka, Frýdek-Místek

Kateřina Kouláková.Zdroj: Deník / VLP Externista

Letos většinu dárků vyrábíme s přítelem doma, ať už to jsou kalendáře, nakládané sýry nebo originální rukodělné dárky z dílny šikovného kamaráda, např. opasek z vlastními iniciály, obal na trsátka… Ostatní tvoří praktické věci, jako jsou ponožky a trenýrky.

Vít Nantl, 44 let, předseda představenstva Vltava Labe Media, Klášterec (okres Šumperk)

Vít Nantl.Zdroj: Deník / VLP Externista

Jsem s dárky odkázaný na internet, nemám rád vánoční tlačenice v obchodech. Mým letošním tipem ale je poukaz na společně strávený výlet v roce 2021, který sami zorganizujete. Po letošním bláznivém roce tento dárek myslím má úplně speciální hodnotu.

Klára Janečková, 41 let, psycholožka a spisovatelka, Valašské Meziříčí

Klára Janečková.Zdroj: Deník / VLP Externista

Myslím, že člověk nic nepokazí dobrým parfémem, pro muže i ženu. Nakupuji hodně přes internet. Kosmetiku, oblečení. Jen elektroniku nakupuji v obchodech, jelikož potřebuji zácvik.

František Nedomlel, 72 let, řezbář, autor bruntálského a mohelnického betléma, Bruntál

František Nedomlel.Zdroj: Deník / VLP Externista

Hlavní Ježíšek je manželka, já jí s tím jen pomáhám. Máme to s dárky pro děti a vnuky rozdělené tak, že manželka vymýšlí, co se komu koupí, a já to financuji a odvážím v autě.

Lenka Černá, 54 let, házenkářská legenda, bývalá brankářka, reprezentantka, rodačka z Olomouce, nyní trenérka mládeže ve Zlíně

Lenka ČernáZdroj: Deník / VLP Externista

Dárky mám koupené díky internetu již měsíc před Štědrým dnem. Popravdě v této době se mi ani nechce chodit po obchodech. V zásadě nakupuji spíše praktické dárky, české. O zpestření se postaral nákup pro roční vnučku Dominiku. Už se moc těším na její rozzářené oči u stromečku.

Zdeněk Nehoda, 68 let, bývalý fotbalista, mistr Evropy, hráčský agent, Hulín

Zdeněk Nehoda.Zdroj: Deník / VLP Externista

Každému přeju hlavně zdraví, zejména v této době, a dárky jsou vždy individuální věcí. My si v rodině dárky příliš nedáváme, a když už, tak maličkosti. Kniha, ponožky, a podobně. Spíše jen proto, abychom dali najevo, že jsme na blízké nezapomněli. Nakupovat přes internet neumím, s manželkou si nic nekupujeme, my se obdarováváme celý rok, takže to neřešíme. Kor v situaci, která je, protože bych se bál jít do nákupního centra. Ne, že bych onemocněl, ale spíše, že mě lidi ušlapou. Letos asi poprvé dám dětem a vnukům obálku s penězi, aby si koupili, co chtějí.

Libor Kašík, 28 let, brankář HC Berani Zlín, Zlín

Libor Kašík.Zdroj: Deník / VLP Externista

Nějaký zaručený tip na dárek nemám, ale určitě se se svými dárky, které na Vánoce nakupuji, snažím udělat radost, zejména svým blízkým. Je jasné, že mám pak radost, když vidím, že jsem je s nimi potěšil. Jestli dárky pro radost svým nejbližším nakupuji dopředu, to nemohu určitě posoudit. Například já je letos půjdu koupit v půlce prosince. Jestli je to ale dopředu, nebo na poslední chvíli, to nevím. Určitě je stihnu ale všem koupit. K vánočním dárkům a nákupům využívát i internetové obchody a e-shopy. K tomu ale využívám nabídky v kamenných obchodech, kde si člověk má šanci zboží důkladně prohlédnout. Ale jak říkám, letos mě nákupy vánočních dárků teprve čekají.

Otmar Oliva, 68 let, sochař a výtvarník, Velehrad

Otmar Oliva.Zdroj: Deník / VLP Externista

Co se dárků týká, bylo-li by to možné a v mé moci, nadělil bych národu pokoj v duši a blízký návrat k té správné orientaci ve věcech veřejných.

Jiří Pavlica, 67 let, muzikant a hudební skladatel, Staré Město

Jiří Pavlica.Zdroj: Deník / VLP Externista

Mým tipem na vánoční dárek je, abychom byli všichni zdraví, my mohli začít hrát a lidé chodit na koncerty.

Jiří Vykoukal, 49 let, bývalý hokejový reprezentant, dvojnásobný mistr světa, v současnosti manažer LHK Jestřábi Prostějov, Olomouc

Jiří Vykoukal.Zdroj: Deník / VLP Externista

Osobně to nechávám na poslední chvíli. Letos jsem už ale jeden pořídil s předstihem v září. Preferuji kamenné obchody.

Jiří Tkadlčík, 31 let, strongman, Přerov

Jiří Tkadlčík.Zdroj: Deník / VLP Externista

Já jsem v kupování dárků hodně špatný. Většinou to nechávám na poslední chvíli. Letos jsem aspoň jeden dárek pro ženu koupil s předstihem. Měl jsem z toho ale takovou radost, že jsem jí ho samozřejmě už dříve dal. Zbytek koupím na poslední chvíli, doufám, že v obchody zůstanou otevřeny.

Petr Vavřík, 58 let, baskytarista skupiny Buty, Zlín

Petr Vavřík.Zdroj: Deník / VLP Externista

U nás dárky obstarává moje žena. Má nápady a energii se tomu věnovat. Já si nechám poradit od dětí a na poslední chvíli koupím osvědčený dárek v nějakém menším obchodě, protože ve velkých marketech se necítím dobře. Doufám, že ty malé obchody do Vánoc nezavřou!

Michal Sýkora, 41 let, spisovatel, vysokoškolský pedagog, Olomouc

Michal Sýkora.Zdroj: Deník / VLP Externista

Protože mi tento rok vyšla nová kniha nazvaná Nejhorší obavy, zištně vaši otázku využiji k tomu, abych ji doporučil jako vánoční dárek. Tip bych měl i pro příznivce audioknih: Supraphon vydal v audiopodobě můj třetí román Ještě není konec, jehož seriálová verze nazvaná Vodník letos získala Českého lva.