„K vidění je všech šestašedesát soutěžních návrhů včetně vítězného od nizozemské společnosti Maxwan a dalších čtyř oceněných. Výstavu je možné si prohlédnout do 8. prosince v kabinetu architektury a urbanismu magistrátu ve čtvrtém patře budovy ostravské radnice,“ uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská s tím, že ve středu 8. prosince se bude v místě výstavy konat veřejnosti přístupný workshop, na který je nutné se ale registrovat.

Ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD) znovu potvrdil, že město Ostrava pokračuje v přípravě revitalizace území Černé louky, i když s plánem komplexní proměny této lokality v novou městskou čtvrť neuspělo v soutěži o titul Evropské hlavní město kultury 2015. „Prioritou je nyní výstavba nové koncertní síně,“ řekl Kajnar. Hlavní architekt Ostravy Cyril Vltavský upřesnil, že hala by měla mít kapacitu okolo dvanácti set diváků.

„V současné době máme materiál k tomu, abychom mohli začít připravovat architektonickou soutěž. Ta by měla odpovědět na otázku, jak by koncertní hala měla vypadat,“ uvedl Vltavský s tím, že město se zřejmě obrátí na některou z renomovaných architektonických společností. Nyní se zjišťuje, kolik by to stálo. Výsledky architektonické soutěže by mohli představitelé Ostravy znát koncem příštího roku.