SERIÁL DENÍK PŘEDSTAVUJE

Letní zahrádka s petrolejkami a květináči plnými muškátů, kavárenský kvíz, grilování nebo letní kino – to vše má nově zaujmout návštěvníky kavárny Atlantik, podniku úzce spolupracujícího s přilehlým stejnojmenným klubem. Záměr je přitom vcelku jasný – napravit reputaci podniku a získat si stálou klientelu.

„Chceme Atlantiku vrátit ducha, vytvářet akce a projekty, které tady dříve nebyly. Samozřejmě se snažíme lidem nabídnout dobrou a kvalitní kávu, ale tím to pro nás nekončí. Cílem je hosty i pobavit, poučit a dát jim prostě něco navíc,“ říká o kavárně její provozní Robert Kubíček.

S novými nájemci se navíc změnila i vizáž Atlantiku,v interiéru proběhlo hned několik rekonstrukcí. Důležitým pilířem kavárny pak je i letní zahrádka. „Rád se hrabu v hlíně. Proto tady sázím, zalévám… Zkrátka chci, aby prostředí působilo útulně a příjemně,“ dodává Robert Kubíček.

RELAXAČNÍ ZÓNA

Kavárna by se podle něj navíc mohla v tomto ohledu posunout ještě o úroveň dál – v plánu je totiž i zbudování relaxační zóny s pískem a několika lehátky. V Atlantiku navíc myslí i na rodiče s dětmi, místo klasického dětského koutku chtějí však nejmenším zákazníkům nabídnout staré hračky nebo prostor pro kreslení a další tvoření.

K důležitým proměnám pak patří i rozšíření nabídky nápojů a jídel, hosté si zde od ledna mohou pochutnat na snídaních, výběrové kávě z místní pražírny Laura, na domácích zákuscích, toastech nebo sendvičích panini. A pátky pak v Atlantiku zpestřuje grilování.

KULTURNÍ POŘADY

K největším tahákům Atlantiku ale určitě patří doprovodný program. Páteční večery jsou věnovány populárním kvízům, čtvrtky zase promítání filmů. Výběr snímků navíc mohou ovlivnit přímo hosté, a to hlasováním na facebookovém profilu kavárny. Letní kino přitom na zahrádce probíhá zdarma.

„Nicméně lidé nám postupně sami začali nabízet peníze, chtěli na promítání přispět alespoň nějakým vstupným. Rozhodli jsme se proto, že získané finance dáme na charitu. Konkrétně spolupracujemese Speciální školou Diakonie ČCE Ostrava, která se věnuje lidem se zdravotním postižením,“ dodává provozní Robert Kubíček.

Pavlína Vítková