Divácké sektory se začaly zaplňovat na městském stadionu v Ostravě již před patnáctou hodinou odpolední. Atletický oddíl SSK Vítkovice uspořádal pro atletickou přípravku žactvo, starší žactvo, dorost a dospělé perfektní akci.

Nejprve rodiče a prarodiče přivedly děti na tribuny stadionu. Tam si pro děti přípravky přišli atletičtí vedoucí a odešli na atletickou část Městské stadionu Ostrava.

Jako první byla atraktivní atletická soutěž ve štafetovém běhu na 400 metrů. Nejprve běželi otcové, celých 350 metrů. Na zbylých 50 metrů předali štafetový „ kolík“ svým dětem. V dalším rozběhu se ukázaly taktéž sportovně aktivní maminky. Ochozy stadionu bouřily stejně, jako když na Zlaté tretře Ostrava, běhal Usain Bolt. Po ukončení obou rozběhů byly vyhlášeny výsledky a nejlepší tři dvojice obdržely odměny.

Dospělí pak odešli fandit na tribunu. Přípravky soutěžily v běhu na 30m, skoku z místa, hodu medicimbálem, skoku do dálky. Dětí bylo tolik, že byly obsazeny všechny skokanské sektory.

Starší atleti a atletky závodili v překážkovém běhu, skoku o tyči a dalších disciplínách. Celkem se akce Atleti spolu na Městském stadionu Ostrava zúčastnilo více než 320 závodníků.

Zdá se, že obava, že by se děti přestaly zajímat o jakékoliv sportování bez ohledu na disciplínu se ukazuje, jako obava zbytečná. Faktem je skutečnost, že ty děti přivedli rodiče. Na těch prostě v začátcích záleží nejvíce.

Je takové pořekadlo: Koně musíš přivést k pramenu vody, pít už musí koník sám.