„Ve středu 18. listopadu se do škol opět vydají nejmenší děti, kvůli tomuto částečnému obnovení výuky se regionální autobusy vrátí ke svým původním jízdním řádům. Týká se to takzvaných školních spojů, na vybraných linkách omezení ještě zůstane. Například stále nebudou jezdit noční spoje nebo nedělní autobusy k nákupním centrům,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

Náměstek hejtmana MS kraje Jiří Navrátil (vlevo) a ministr vnitra ČR Jan Hamáček.
Náměstek hejtmana Navrátil se zlobí na Hamáčka. Čtěte dopis z Ostravy do Prahy

Doporučil, aby si cestující jízdní řády ověřili v Centrálním informačním systému o jízdních řádech, ve vyhledávačích spojení nebo na webových stránkách www.kodis.cz.

Vozidla veřejné autobusové dopravy v Moravskoslezském kraji jsou nadále intenzivně čištěna a dezinfikována. Dopravci i řidiči dbají na zvýšenou hygienu a vyzývají cestující, aby i dále respektovali mimořádná opatření, zejména nošení roušek či jiných vhodných pokrývek úst i nosu.

DEZINFEKCE v našich ulicích – tak nazvali studenti z kreativního marketingového týmu Heštek! příspěvek v boji s čínskou nákazou. Listopad 2020 v Ostravě.
OBRAZEM: Studenti v Ostravě proti covidu. Hlídky "dezinfikují" lidi v ulicích