Tuto skutečnost potvrzuje většina provozovatelů autoškol v okrese Nový Jičín. „Už asi od května nám přibývá lidí. Ale i když je jich víc, tak neodmítáme. Jen se pak kurz trochu protáhne,“ vysvětlil Pavel Farda z autoškoly v Novém Jičíně a dodal, že netuší, proč zájemců letos přibylo.

„V létě jich bývalo míň. Možná jsou teď nějaké silnější ročníky,“ spekulovalFarda. Ořidičskýprůkaz máhodně zájemců i autoškola ve Frenštátě pod Radhoštěm.

„Opravdu teď máme více zájemců. Myslím, že je to spíš kvůli počasí, protoževziměmajístrach jezdit,“ řekl Lubomír Zlý, provozovatel jedné z autoškol veFrenštátě. Strach ze situace na silnicích v zimě je také jedním z hlavních důvodů, proč lidé absolvujíkurzyprávěvlétě.To se však nemusí vyplatit. „Většina lidí chce získat řidičák přes léto, ale pak v zimě mají problém,“ řekl Pavol Kalamár z autoškoly v Šenově u Nového Jičína.

Mezi adepty na řízení osobníhoautomobiluje takémnoho studentů, kteří v současné době mají volno. „Nyní v letních měsících představujíhodnězájemců mladí lidé, kteří právě dokončili školu nebo mají momentálně prázdniny,“ naznačilOhnůtek. A nejen na získání řidičského průkazu skupiny B je nyní nával. Mnoho lidí má zájem také o skupiny C a E.

„Je málo řidičů nákladních vozů, takže v poslední době přibývá zájemců i o kurzy na tyto skupiny,“ uvedl Josef Blaheta z autoškoly v Bílovci. To potvrdil i Jiří Ohnůtek, majitel jedné z kopřivnickýchautoškol. O získání řidičského průkazu se však nejen v letních měsících pokoušejí také starší lidé.

„Před třemi lety jsem tady měl sedmašedesátiletou paní, která dělala řidičák na osobní auto. Zemřel jí totiž manžel, takže se o vše musela postarat sama,“ nastínil Blaheta s tím, že paní, sice s obtížemi, ale zkoušky na řidičský průkaz nakonecudělala.