Po boku Andreje Babiše stál během tiskové konference k prvnímu kolu prezidentské volby kromě například Aleny Schillerová a Karla Havlíčka i poslanec z Moravskoslezského kraje Aleš Juchelka, který v minulých týdnech odmoderoval devět Babišových talkshow po republice. Jeho vliv v hnutí ANO tak stoupá, Babiš ho přímo během své konference na začátku i jmenoval . „Chtěl bych poděkovat svému týmu, hlavním motorem kampaně byla Tünde Bartha, Vláďa Vořechovský, manažer hnutí Honza Richter a pan Juchelka, který dělal talkshow,“ řekl na úvod Babiš.

Exkluzivně v Deníku: co říkají osobnosti z Ostravy na 1. kolo volby prezidenta

Naopak místopředseda ANO a moravskolezský hejtman Ivo Vondrák, který před prvním kolem vyjádřil podporu Petru Pavlovi, ve štábu ANO dle informací Deníku vůbec nebyl. Na dotaz novinářů, co říká Babiš na to, že i ve druhém kole bude Ivo Vondrák volit Petra Pavla, odpověděl, že hnutí ANO není hnutí jednoho muže a dál to nechá bez komentáře. O rebely z Ostravy, tedy o členy hnutí ANO, kteří před prvním kolem podpořili Petra Pavla (kromě hejtmana i primátor za ANO Tomáš Macura a náměstkyně primátora za ANO Zuzana Bajgarová) se Babiš otřel i při dotazu na to, jak má vyřešeno nástupnictví ve straně, pokud by se stal prezidentem. „Nebudu tady jmenovat kolegy, kteří hlasovali pro pana Pavla,“ řekl Babiš.

O prezidentovi České republiky rozhodne druhé kolo. Utkají se v něm Andrej Babiš (vlevo) a Petr Pavel.
Na Ostravsku dominoval Babiš. Generála Pavla za sebou nechal o téměř 15 procent

Ivo Vondrák svou volbu pro druhé kolo Deníku potvrdil. „Držím své stanovisko, neměním náladu, podle toho, jak fouká vítr. Jsem a zůstanu konzistentní ve volbě generála Pavla,“ řekl Deníku. Podobně se Deníku vyjádřila i náměstkyně primátora za ANO Zuzana Bajgarová: „Ve druhém kole budu volit stejně jako v prvním. Tedy pana generála Pavla.“ Naopak jiní čelní představitelé ANO v kraji, například poslanci Zuzana Ožanová nebo Josef Bělica, za Babišem stojí.

Voliči v Moravskoslezském kraji budou pro Babiše mimořádně důležití ve druhém kole, protože Babiš tady získal 44,86 % hlasů a pouze v Ústeckém kraji byl ještě úspěšnější. Babiš už deklaroval, že pojede na návštěvu do regionů, Petr Pavel přímo řekl, že se do Moravskoslezského kraje chystá. Bude tedy mimořádně zajímavé sledovat, jak a s kým po boku zkusí oba kandidáti dostat voliče v Moravskoslezském kraji na svou stranu.