Dále uvedl, že se v pohledu na plýtvání v českém zdravotnictví nijak neposunul. „Můj názor na to, že je netransparentní, se nezměnil. Stejně jako souhlas se stanoviskem Evropské unie, že je v něm korupce. Pana prezidenta jsem o tom ve středu informoval a své postoje neměním," dodal šéf hnutí ANO.

Zároveň připustil, že tweety zaměřené na ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) asi „nebyly úplně vhodné" a napříště se podobných poznámek zdrží.

Tweety na adresu Němečka už nebudou

Na svém Twitteru Andrej Babiš 7.listopadu napsal: „Šnajdroid Němeček by měl urychleně nastoupit protialkoholickou a psychiatrickou léčbu." A na adresu období, kdy šéfoval FN Ostrava dodal: „V roce 2009 koupil Němeček jako ředitel ostravské fakultní nemocnice CyberKnife za 200 milionů, normální cena: půlka. Je to evropský rekordman. Ale rozumím tomu, že stavět dům v Čeladné je drahá záležitost."

Ministr financí upřesnil, že se na Hradě se svým vládním kolegou Němečkem nepotkal. Šéf resortu zdravotnictví po schůzce s Milošem Zemanem sdělil, že prezident vyjádřil důvěru tomu, co na ministerstvu dělá, a podpořil ho v dalších plánovaných krocích. Současná vláda podle Němečka udělala pro transparentnost zdravotnictví víc než všechny její předchůdkyně. Jako příklad uvedl internetové zveřejňování všech smluv, které uzavírá Všeobecná zdravotní pojišťovna se svými partnery. Andrej Babiš po návštěvě Hradu ujistil, že jeho spor se Svatoplukem Němečkem není osobní. „Nebudu ho tweetovat, ale názory na české zdravotnictví neměním," pravil.

Lež vítězí nad pravdou?

V rozhovoru s Deníkem se Andrej Babiš také ostře ohradil proti dnešní informaci společnosti Kverulnt.org. spadající pod Acta non verba, že nákup programu centrálního registru budov CRAB je obrovským tunelem.

„Stát má za software v ceně maximálně několik desítek milionů, zaplatit minimálně 1,6 miliardy korun. Kverulat.org dnes podal trestní oznámení na neznámé pachatele a vyzval ministra financí Babiše, aby sjednal nápravu, než budou za mnohonásobně předražený program vyplaceny všechny peníze. Kverulant doufá, že ministr Babiš razantním zásahem proti CRABu rozptýlí spekulace, že nad ním jako šikovný podnikatel přivírá oči výměnou za obchodní výhody pro Agrofert," konstatoval Vojtěch Razima, ředitel společnosti Acta non verba.

„To je strašná lež. Ten největší tunel, jak píšou, podepsal pan Kalousek, respektive úřad pana Vaňka. Já se pokouším to napravit a oni mě za to budou napadat? Ne pravda a láska, ale lež vítězí, jak je vidět," rozhorlil se Andrej Babiš.

Faltýnkova přítelkyně skončí

Na dotaz Deníku, jak se v tom případě dívá na externí smlouvu o propagaci železnic za 95 tisíc korun měsíčně, kterou České dráhy uzavřely s firmou Lenky Linhartové, družka předsedy klubu ANO a člena představenstva Agrofertu Jaroslava Faltýnka, odpověděl: „To samozřejmě skončí."

Podle MfD Linhartová musela kvůli střetu zájmů ukončit pracovní poměr u Českých drah jako šéfka marketingu, ale vzápětí tutéž práci převzala její agentura. V té době byl šéfem drah bývalý manažer Agrofertu a Daniel Kurucz. Jaroslav Faltýnek MfD řekl, že se o práci se svou přítelkyní nebaví a o smlouvě její firmy s Českými drahami nic neví. Pro ČD připravovala například projekty Šachový vlak, Děti na výlet pendolinem či Dětská a nutriční strava v ČD restaurantu.