V Ostravě akce startuje v pátek 20. května v loukách u Koliby v Bělském lese od 9 do 18 hodin a pokračuje i v sobotu ve stejný čas.

Budou zde prezentovány oddíly, volnočasové kluby a další organizace, které dětem představí svoji činnost. Dramatické, pěvecké, taneční, nebo sportovní kroužky budou vystupovat i na pódiu, kde názorně představí, co se naučily. Návštěvníci si zde mohou vybrat, kam letos pojedou jejich děti na tábor či do jakého oddílu by mohli ve volném čase chodit.

Lidé se mohou těšit na více než čtyři desítky organizací, na živá zvířátka a na velmi zajímavá pódiová vystoupení. Děti budou získávat u organizací razítka do BAMBIpasu a poté můžou získat odměny od partnerů akce, a zároveň všechny děti s vyplněným BAMBIpasem získají výhodnější vstupné, například na Slezskoostravský hrad, do DinoParku Ostrava a k dalším partnerům akce.

Během letošního ročníku BAMBIFESTU probíhá v pátek doprovodný program, a to soutěž pro základní školy KDO S KOHO. Děti se také budou moct podívat na ukázku táboření a vodáctví, mohou si vyzkoušet střelbu ze vzduchovky nebo se projet zahradním dětským parním vláčkem. Na akci je vstup zdarma.

MICHAELA NEDOMOVÁ