Na zápas s Hradcem Králové nebudou fanoušci vzpomínat jen jako na zápas, který snad odšpuntoval gólové sucho a poprvé v sezoně nasměroval Baník ke třem bodům, ale také jako na zápas, kde se občerstvili bez nervů, jako se to na stadionu takovýchto parametrů sluší.

Dopravní situace v ulici Malánky, Hlučín, 11. 8. 2023.
VIDEO: Lidi v Hlučíně štve přetížený provoz u domů. Spory nejen s řidiči gradují

U kamenných stánků s občerstvením za tribunou B se řady nově dělí na to, zda lidé čekají jen na pivo, či si berou i něco dalšího, přibyly také mobilní stánky na vnějším okruhu před turnikety. Právě tam se od nynějška nachází také výčepní zařízení beerjet, které je schopno připravit až šest piv najednou za zhruba osm vteřin a téměř 550 půllitrů za poločas.

Nečekali na pivovar, koupili si vlastní

„Plánovali jsme zapůjčit si beerjet z Radegastu, avšak ten má pouze jeden pro celou severní Moravu a přednost mají festivaly, takže v létě, kdy je nejvíce potřeba, bychom jej skoro nevyužili. Zakoupili jsme proto vlastní beerjet výhradně pro Baník a budeme ho mít na všech domácích zápasech. Tedy na těch, které se odehrají při teplotě alespoň 10 až 12 stupňů Celsia, při nižších teplotách stroj nefunguje správně,“ vysvětlil Deníku Tomáš Sláma, spolumajitel a jednatel cateringové společnosti 4catering, která se v rámci zlepšení servisu fanouškům od této sezony stará o občerstvení na zápasech Baníku.

V prvním zápase se ještě vše ladilo, od uskutečněného duelu s Hradcem už ale fanoušci modrobílých barev ze Slezska mají poznávat nový standard pravidelně. I na obsluze je na první pohled vidět, že má pokyny obsloužit fanoušky co nejrychleji, v provozu jsou také všechny výčepy a kasy, což dříve bylo ne vždy zvykem.

Nově také platba kartou

V kamenných stáncích se dá také nově platit platebními kartami, v mobilních stáncích prozatím nelze. „Kamenné stánky jsou připojeny k síti kabelem, ale v mobilních stáncích jsme závislí na signálu operátora ze sim karet, který je u takto navštěvované akce slabý a na dvě hodiny nám operátor signál neposílí. Ale řešíme to,“ vysvětlil Tomáš Sláma. Menším frontám a většímu komfortu pomohl také mnohem častější roznos piva hosteskami přímo do ochozů, než bývalo zvykem. Jen v beerjetu nakonec lidem na zápase s Hradcem Králové načepovali zhruba 1200 piv.

Utkání 4. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FC Hradec Králové, 12. srpna 2023, Ostrava. David Buchta z Ostravy rozhoduje gólem na 1:0 ve druhé minutě nastavení.
Baník slaví premiérovou výhru, v nastavení ho spasili střídající Buchta a Tanko

„Za nás byl požadavek jasný – aby byli fanoušci s cateringem spokojeni. Beerjet je jedním z nástrojů, jak toho dosáhnout. Díky pořízení vlastního výčepního zařízení jsme od cateringové společnosti 4catering dostali garanci, že bude na každém domácím zápase Baníku,“ řekl Deníku marketingový manažer Baníku Ostrava Matěj Šturala s tím, že v rámci zpestřování doprovodných aktivit fanouškům instaloval klub u fanzóny Fortuny interaktivní obrazovky, u nichž se mohou fanoušci fotit s vyobrazenými hráči a hrát hry.

Za tribunou D u kotle fanoušků Baníku cateringová společnost není schopna více stánků zajistit z důvodu nutnosti zachovat čtyřmetrovou uličku pro průjezd hasičských vozidel. Jedinou nepatrnou kaňkou na zatěžkávacím zápase je, že v některých stáncích už o poločasové přestávce došla například Kofola.