A nejen tam. K vidění jsou i v prostředcích hromadné dopravy a městech po celé republice. Na samolepky Baníku Ostrava, které zdobí značky a lavičky, lze narazit i v zahraničí. Nikoho asi nepřekvapí vizitky baníkovských fandů v Chorvatsku či na Slovensku, nebo dokonce v Londýně. Ke spatření jsou ale i ve vzdálenějších destinacích, například v Gruzii.

A jak to vypadá u nás v Moravskoslezském kraji? Symboly Baníku Ostrava jsou ve všech regionech. Velké zastoupení má pochopitelně Ostrava a Karvinsko.

Vizualizace fotbalového stadionu na Bazalech z roku 2012.
Baník zpátky na Bazalech? Ostrava prověřuje, jestli se tam vejde nový stadion

Více než silnou fanouškovskou základnu má však Baník Ostrava i v Hlučíně a na Opavsku obecně. Jeho příznivci jsou paradoxně i přímo v Opavě, kterou s Baníkem nepojí zrovna nejlepší vztahy kulantně řečeno.

Baníku se ale hojně fandí i na Novojičínsku, Bruntálsku a poměrně hodně na Frýdecko-Místecku. Některé obrazce s tematikou Baníku Ostrava pak nejen zde připomínají umělecká díla, jiná již pamatují dřívější časy.

Podívejme se… Pokud na zajímavé baníkovské symboly někde narazíte, dejte vědět na e-mail: jaroslav.perdoch@denik.cz - zaslat můžete fotografie i krátká videa.