Čekali na ně těžkooděnci, psovodi se psy, strážníci a speciální autobusy Dopravního podniku Ostrava, které je začaly přepravovat na Městský stadion. K dispozici byly tři osmnáctimetrové kloubové autobusy.

Snímek z výjezdu fanoušků na zápas fotbalového klubu FC Baník Ostrava na derby do Opavy. Ilustrační foto z archivu Deníku.
Baníkovští chuligáni mají další velký problém. Dostihla je rvačka v Trnavě

Další Sparťané se do Ostravy vydali jinými spoji a po vlastní ose. Zápas je vyprodaný, čeká se bouřlivá atmosféra. Plno bude i v sektoru hostí, který pojme téměř 900 návštěvníků. Policie v souvislosti se zápasem Baník - Sparta, který je označován za nejrizikovější v sezóně, přijala bezpečnostní opatření.

Atmosféra před zápasem Baník Ostrava - Sparta Praha (12. listopadu 2023):

Zdroj: David Hekele

Na pořádek dohlíží zvýšený počet ochránců zákona, je nasazena i nejmodernější kamerová a další technika. V akci je i takzvaná mobilní jednotka Policie ČR. Ta je složena z výkonných videokamer, fotoaparátů a počítačového pracoviště umístěného ve vozidle.

Fanoušci vs. policie. Ilustrační foto z archivu Deníku.
Policie v Ostravě je v pohotovosti, na Baník dorazí přes 800 fanoušků Sparty

Zařízení okamžitě vyhodnotí snímky a nahrávky, díky kterým lze rychle identifikovat násilníky. V okolí stadionu budou i hlídky městské policie, včetně strážníků na koních.