Právě tento termín je totiž jasným předpokladem toho, že ostravský stadion bude po delším čase opět praskat ve švech. „Utkání navíc nebude vysílat ani televize,“ připomněl další důvod, proč jít na Bazaly, Igor Bruzl, manažer pro komunikaci a vnější vztahy FC Baník Ostrava.

Ostravský klub zatím vede i v tabulce domácí návštěvnosti a drží si slušný průměr 10 992 diváků na zápas. Stoprocentně jisté tak je, že prosincovou domácí derniéru se Spartou uvidí rozhodně více lidí, než poslední domácí duel s Brnem (5351).

„Věříme, že i tentokrát bude platit, že jít na Spartu je v Ostravě povinnost,“ říká předseda představenstva Baníku Jakub Kahoun. Ten si stejně jako hráči i fanoušci přeje, aby byla pokořena i zatím nejvyšší domácí návštěva sezony při utkání s Libercem (16 411). Samotní hráči ještě na zápas podzimu nemyslí, protože je čeká v pondělí stejně důležitý zápas v Kladně.

„I proto jsme se kvůli našim fanouškům, kteří nás pojedou do Kladna povzbudit, rozhodli zahájit předprodej na Spartu až v úterý,“ dodal Kahoun. Předprodej vstupenek bude probíhat příští týden také v úterý, ve středu, ve čtvrtek a v pátek od 13 do 17 hodin, v neděli se pokladny otevřou v 9.30 hodin.