„Nedá se říci, kdo byl při incidentu po příjezdu hostujících fanoušků agresivnější. Obě skupiny se k sobě pokoušely navzdory silné přítomnosti policistů dostat. Došlo k potyčkám, zranění uniformovaného policisty z pořádkové jednotky a omezení čtyř osob na svobodě," informovala mluvčí Policie ČR Gabriela Holčáková.

Zadržení chuligáni jsou podezřelí jak z přestupků, tak z trestného činu násilí proti úřední osobě (tedy útoku na policistu). Pořádek na křižovatce u vítkovického hřbitova kromě policistů v uniformách podle svědků zjednávali i „civilové" pomocí teleskopických obušků.

V ochozech začali jako první vyvádět příznivci Opavy, odpalovali pyrotechniku. Výzvám komentátora, aby s dělbuchy přestali, se vysmívali.

Ostravští se mezitím chystali. Největší radikálové z Baníku i GKS Katovice se maskovali a po ukončení obří choreografie „Vlajkonoši hosté" vtrhli na hřiště.

Běžela právě sedmnáctá minuta, na dalších přibližně osm musel rozhodčí zápas přerušit. Chuligáni se dostali až na úroveň protější branky, než je začali členové bezpečnostní služby vytlačovat zpět. Po trávníku před nimi prchala i subtilní blondýnka. Na rozdíl od jejích výtržnických kamarádů ji ale ochranka ran tonfou ušetřila. Potyčky před sektorem domácích fanoušků ještě chvíli trvaly.

Z jedné strany létaly opět dělbuchy, z druhé svištěly obušky a tonfy a stříkaly proudy pepřového či slzného spreje.

„Celý stadion je monitorován policejní kamerami, ti, kdo vtrhli na hrací plochu, budou identifikováni a přísně potrestáni …" těmito slovy pak ukončil komentátor (opět za pošklebování chuligánů) stadionový incident.

Při varování, že v případě vkročení fanoušků na hřiště, bude zápas okamžitě ukončen, stejně nedostál svým slovům. Po prvním gólu domácích byli baníkovci na ploše opět, včetně žen. Nicméně radovali se a byli jen metr od svého sektoru…

Když spolu naposledy změřily síly FC Baník Ostrava a Slezský FC Opava v poháru, výtržnosti při zápase taky nechyběly. To vtrhli na domácí trávník fanoušci hlásící se k Opavě.