Pořadatelé chtěli novou sezonu odstartovat velkolepě, a tak vsadili na kino hit a zvolili téma Barbie pro slavnostní otevření zmodernizované expozice. Ostatně film Barbie se stál celosvětově nejvýdělečnějším filmem loňského roku a proto není divu, že organizátoři vytáhli růžovou do boje v nabídce aktivit na první dubnový víkend. Ovšem teploty nad dvacet stupňů čekal v tomto ročním období jen málokdo. Místo očekávaných stovek návštěvníků atakujících hranici tisícovky, se jich do Malého světa techniky dostavilo jen pár stovek.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava, 6. dubna 2024, Ostrava.
VIDEO: Zoo Ostrava o víkendu: Den ptactva, sloní trénink, a hlavně nával

Program byl přitom nabitý. Kromě nových exponátů se v Malém světě na dětské i dospělé zájemce těšili animátoři, kteří už svými kostýmy nikoho nenechali na pochybách, proč všude visí růžové balonky. „Myslím, že zatím tady bylo tak okolo 300 lidí. Asi jsou všichni někde venku, když je konečně hezky. U nás jsou ty akce hodně závislé na počasí. Když jsme tady měli Školu kouzel s Harrym Potterem, tak přišlo přes 1200 lidí. Ale to bylo na podzim," prozrazuje jeden z animátorů v převleku za Kena.

Kenové měli dokonce i svou vlastní vtipnou přehlídku. Nejen na tu přijela rodina s pětiletou Emou, která sice film neviděla, ale Barbie je její nejoblíbenější hračka. Fanynka plastové postavičky byla z úkolů, které měli malí návštěvníci plnit, nadšená. Nejvíce ji pak bavila výroba připínací placky s logem Barbie a fotokoutek, ze kterého se pochlubila pohlednicí - jak jinak - než z bárbínovských prázdnin.

Start auto-moto sezóny 2023. Drift King Polygon Libros Ostrava. 29. dubna 2023.
Pořadatel legálních srazů aut v Ostravě: Neházejte autíčkáře do jednoho pytle

„Přijeli jsme dneska právě jen kvůli akci s Barbie a vlastně jsme nevěděli, co od toho čekat, jestli malá na tohle není ještě moc malá, protože přeci jen je to tady hodně o technice. Ale jsme mile překvapeni, že se tady zabaví i takoví špunti. Museli jsme ji samozřejmě fotit u všech těch nazdobených atrakcí s logem," směje se její maminka a dodává, že ji potěšilo, když si dcera mohla vyrobit a odnést domů upomínkové předměty.

Asi poprvé tak vzniklo baletní studio mezi industriálními dílnami. Koho totiž nebavilo zkoušení špiček, mohl si vyzkoušet obráběcí dílnu nebo i něco z nové kovodílny. Stejně jako desetiletý Samuel, který dorazil s tatínkem na to si v Ostravě osahat něco z její bohaté hutnické historie. Do DOV přijeli na oba světy techniky a o eventu s Barbie ani nevěděli, jen byli rádi, že stihli i dnešní otevření právě U6. Mužská populace tak nejvíce ocenila možnost si paprskem vypálit raketu při plnění úkolů sobotního programu nebo si zapilotovat letadlo s brýlemi s virtuální realitou.

K tématu

Malý svět techniky prošel rozsáhlou obnovou loni v červnu a dalších úprav se dočkal právě přes zimní uzavírku. Jednotícím prvkem zůstala díla a vize Julese Verna. Jak už je ve Světě techniky zvykem, tak všechny exponáty jsou interaktivní a návštěvníci se tak mohou proměnit v kapitána lodi, zasoutěžit si na kole při výrobě energie nebo šlapadle, či otestovat potrubní poštu nebo přijít na kloub principu dopravy materiálu přes potrubní tubusy.