Dítě ve věku jeden a půl roku bylo na procházce s babičkou. Vše se jako zázrakem obešlo bez zranění. „Batole spadlo na dno hluboké roury z vlnitého plastu o průměru pouhých čtyřicet centimetrů.

Dno tvořilo kamení a hlín a bylo bez vody. Otvor ve trávě mezi areálem Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a Fakultní nemocnici Ostrava nebyl nijak zajištěn,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Ostravská kavárna Atlantik nabízí kávu, v jejíž pěně jsou natištěné fotografie.
Ostrava má nový kávový hit. Víte, co je selfieccino? Podívejte se

Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů z Poruby a Zábřehu. „Díky tomu, že dítě mělo na sobě pevnou podzimní bundu s kapucí, mohli hasiči použít na jeho včasné vytažení dlouhou tyč zakončenou háčkem,“ dodal Kůdela.

Záchranná akce trvala jen několik minut. „Batole sice plakalo, ale komunikovalo. Hasiči dítě dokázali vytáhnout během několika minut bez jediného škrábnutí, aniž by museli povolávat bagr. Bylo bez viditelných známek zranění, pro jistotu ale odjelo i s babičkou sanitkou na kontrolu do nemocnice,“ doplnil Kůdela.

Případem se zabývá policie. "Prověřujeme okolnosti, za jakých došlo k pádu dítěte do rourky,“ potvrdila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Krajský soud v Ostravě. Ilustrační foto.
Soud potrestal ostravské lékaře, kteří vystavovali falešné recepty
Andrej Babiš.
Premiér Andrej Babiš nemusí k ostravskému soudu