V současné chvíli stále pokračuje úprava veřejného prostranství kolem lávky, včetně budování nových zastávek pro vozy hromadné dopravy.

„Lávku poškodilo značné zatékání do mostní konstrukce. Musela se opravit i poničená přístupová schodiště a rampy. Pěší lávka nyní dostala řadu nových funkčních a estetických prvků,“ uvedla mluvčí Ostravských komunikací Eva Kijonková.

Noční Ostrava, 12. března 2021.
OBRAZEM: Půvab noční Ostravy. Podívejte se, jak je krásná

Pěší lávce dominuje rám, který díky prosklenému zábradlí poskytuje panoramatický výhled na Ostravu v popředí s radniční věží.

Prostory lávky se v minulosti nebáli využívat řidiči osobních automobilů, kteří si své „mazlíčky na čtyřech kolech“ u předchozí vyhlídky fotili. S tím je už konec. Část lávky je nyní vyčleněna pro nově vzniklou zelenou plochu s rostlinami s dřevěným obložením, které může sloužit pro posezení a odpočinek, což bylo podle starosty městského obvodu Slezská Ostrava také v plánu.


Nahrává se anketa ...

„Ve spolupráci s městem Ostrava a společností Ostravské komunikace, která lávku spravuje, jsme se proto rozhodli, že projekt pojmeme trochu jinak. Chceme zatraktivnit tuto populární ostravskou vyhlídku a přetvořit betonová prostranství na místo, kde se budou lidé setkávat, zastavovat a fotit s ojedinělým výhledem na celou Ostravu,“ uvedl před rekonstrukcí starosta obvodu Richard Vereš.

Fotbalové střídačky z Bazalů

Nový vzhled lávky získal příznivce na sociálních sítích, kde má její vizuální podoba kladné komentáře. „Tohle se povedlo, krása!“ „Vypadá to nádherně. Snad někoho nenapadne tam hned vjet motorkou,“ objevilo se na Facebooku.

Oslavy 100 let Baníku fanoušků klubu, 8. září 2022, Ostrava.
VIDEO: Hořící řeka i pochod na Bazaly. To byly oslavy 100 let Baníku v Ostravě

Rekonstrukcí lávky zvelebování této části obvodu nekončí. „V prostoru okolo lávky běží i druhá stavba označovaná jako veřejné prostranství Bazaly, která je věcí městské části Slezská Ostrava. Z bezpečnostních důvodů se na tomto prostoru nemohlo pracovat dříve, než po konci rekonstrukce lávky,“ uvedla mluvčí Eva Kijonková.

Nové zastávky hromadné dopravy budou připomínat fotbalové střídačky z Bazalů. „Dokončení rekonstrukce veřejného prostranství kolem lávky je předpokládáno 30. listopadu,“ uvedl Jan Král, mluvčí městského obvodu Slezská Ostrava. Rekonstrukce veřejného prostranství vyšla podle něj na 18 milionů.