Hudební festival v Dolních Vítkovicích doprovázela přísná bezpečnostní a organizační pravidla. Čtyřdenní akce s desetitisíci návštěvníky se obešla bez excesů. Po jejím skončení panovala spokojenost i u policie, která vystavila příznivé vysvědčení.

„Policisté nezaznamenali žádnou mimořádnou či závažnou událost. Nejčastější přestupky byly v oblasti dopravy, v řádu jednotek jsme pak řešili přestupky typu fyzické napadení či držení omamných a psychotropních látek,“ řekla Deníku policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Beats for Love v Ostravě.
Lidé v Ostravě si opět stěžují na hluk z Beats for Love. Je oficiálně povolený

Dílčí nedostatky se vedle návštěvníků týkaly také samotných prodejců občerstvení. „Zaznamenali jsme opravdu jen pár krádeží na osobách a podávání alkoholu mladistvým,“ dodala Štětínská, která ocenila spolupráci s Městskou policií Ostrava.

Také záchranáři měli relativní klid. Během první festivalové noci měli sice trochu napilno, když ze středy na čtvrtek postupně vyjížděli k ošetření šesti návštěvníků akce.

Beats for Love v Ostravě.
OBRAZEM: V Ostravě pokračoval Beats for Love, fanoušci byli nadšení

„Převážně šlo o muže, a to ve věkovém rozpětí jednadvacet až dvaatřicet let,“ upřesnil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl s tím, že většinou šlo o intoxikaci alkoholem či drogou a pacienty bylo vesměs nutné odvézt do nemocnice. Poté už ale nastal klid a případné další případy řešila organizátory najatá zdravotní služba. Záchranáři vyjížděli ojediněle.