„Nejsmutnější je takový svět, v němž vyrůstají smutné děti.“ Takové je motto spolku Madleine, který pravidelně v čase adventu pořádá sérii předvánočních benefičních koncertů Děti Dětem, a to v kostelech na různých místech Moravskoslezského kraje. Výtěžek jde pak na podporu dětí (jak již samotný název projektu napovídá) a nejinak tomu bude i letos.

Šest koncertů v šesti kostelech

Spolek Madleine do projektu již tradičně zapojuje nejen děti z místních školních a výchovně vzdělávacích zařízení, ale i populární umělce. Děti, pro které je koncert primárně připraven, tak mají možnost vystoupit na jednom pódiu společně se skutečnými profesionály a samy se přitom stávají hlavními hvězdami večera.

OSTRAVA
Sérii koncertů odstartuje 5. prosince Janek Ledecký, Nosticovo kvarteto a děti z Dětského domova Úsměv v ostravském evangelickém Kristově kostele na Českobratrské ulici tyčícím se nad zastávkou Husův sad v centru města.

Jevištní zkouška baletního představení Louskáček v Divadle Antonína Dvořáka, 7. listopadu 2022, Ostrava.
VIDEO: Působivá, taková byla zkouška nové verze Louskáčka. Premiéra se blíží

Hned následující den v dalším ostravském chrámu Páně, v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Radvanicích, vystoupí jedna z nejlepších českých zpěvaček, hvězda muzikálů a držitelka Ceny Thálie Dasha, a to s dětmi z Dětského domova Ostrava-Hrabová, žáky Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava i s triem Martina Kumžáka, známého ze Star Dance.

FRÝDEK-MÍSTEK A KARVINÁ
Další benefiční koncert se uskuteční v evangelickém kostele na Husově ulici ve Frýdku-Místku 12. prosince. Vystoupí zde hlučínská rodačka Eva Burešová, v poslední době známá zejména ze seriálů Zoo a Slunečná, společně s oblíbeným muzikantem, zpěvákem i skladatelem Ondřejem G. Brzobohatým. Chybět opět nebudou ani děti, tentokrát z Dětského domova Na Hrázi.

Hned druhý den pak Evu Burešovou čeká další vystoupení, tentokrát v kostele Povýšení sv. Kříže v Karviné, a to společně s kytaristou Kryštofem Tomečkem a s dětmi z Dětského domova Srdce.

ORLOVÁ A ČELÁDNÁ
Hvězdou posledních dvou koncertů bude opět populární česká zpěvačka, skladatelka, herečka a závodnice rally Olga Lounová s kapelou. Nejprve vystoupí s dětmi z Dětského domova Vizina, a to 14. prosince ve farním kostele Narození Panny Marie v Orlové.

Následující den, 15. prosince pak zazpívá v kostele sv. Jana Nepomuckého v Čeladné a s dětmi z Dětského domova Čeladná.

Zimní půvab Karlovy Studánky.
Zemřela Marie Poledňáková, režisérka, která zvěčnila půvab Karlovy Studánky

Děti v rámci projektu také vyrábí dárky, které si lze za dobrovolnou cenu na koncertech zakoupit a podpořit tak další aktivity pro děti (vánoční akce, sportovní dny, lyžařské výcviky).

Vstupenky na jednotlivá vystoupení jsou k dispozici již nyní na webových stránkách www.ticketstream.cz.

O spolku Madleine

Základním posláním spolku Madleine je podporovat kulturu, vzdělání a sport nejen v Moravskoslezském kraji a v neposlední řadě podporovat sociálně znevýhodněné děti v tomto regionu. Snaží se finančně podporovat handicapované či jinak sociálně odlišující se skupiny, zvýšit jejich motivaci se zapojit do dění ve společnosti a dát jim možnost uplatnit jejich snahu a talent.