Jako správní našinci se zajímali především o pivo. A zde je čekalo nemilé překvapení. Čepované pivo značky Zlatý Bažant 73 stálo na Slovensku 2,80 euro. To je sice stejně jako letos na jaře, přesto došlo na první pohled k nenápadné změně.

„Byli jsme tu během jarních prázdnin. Teď mají kelímky jinou barvu, ale hlavně mně připadají menší. Cena piva je však stejná,“ uvedl pan Jaroslav z Ostravska, který do Bešeňové i s rodinou jezdí řadu let. Jeho postřeh byl správný.

Termální pramen Kalameny na Slovensku. Podzim 2022
VIDEO: Kousek od hranic. Slovenské termály nebývají levné, tyhle jsou ale zdarma

Cena zůstala na 2,80 euro, zmenšil se však objem kelímku. Zatímco na jaře se čepovalo do půllitrových, teď mají pouze 0,4 litru.

„Jsem na dovolené, přece se nebudu omezovat,“ reagoval na pivní změnu pan František, který do Bešeňové přijel z Čech. Jak dodal, po přepočtu na půllitr pivo v Bešeňové přijde na 3,50 euro. „To je sice více než v Chorvatsku během letní sezony, ale kvůli tomu se nezblázním,“ dodal František.

Ceny se mírně zvýšily také u dalšího sortimentu, což ale v dnešní době není nic překvapivého.

Polský řetězec Biedronka míří na Slovensko.
Na Slovensku otevře řetězec Biedronka. Už je známé i datum

Oproti jarním prázdninám byly fronty u bazénového i vnitřního baru menší, přesto šlo jídlo i pivo na odbyt. A nejen čepované. Mnozí návštěvníci si do bazénů donesli vlastní plechové pivo přivezené z České republiky…

Podělte se také s námi o své postřehy a tipy z vašich cest. Rádi je zveřejníme. Případně víte o příběhu, jenž nesmí na stránkách Deníku chybět? Dejte nám vědět zde.