Do porubského skateparku u Biskupského gymnázia se sjíždějí teenageři z celého kraje. Brázdí ho nejen na skateboardu, ale i na koloběžkách. Většina z nich si areál pochvaluje, splňuje totiž i podmínky pro pořádání mezinárodních závodů. Letos k němu přibude i bikepark. Rozšíření areálu všichni vítají.

Jedním ze zastánců rozšiřování je i Pavel Šmíd, který dokonce reprezentoval republiku na mistrovství Evropy ve freestylu na koloběžkách za tým Scootering.cz.

„Skejťáci se tady roztahují a myslí si, že jsou nadřazeni. Každého, kdo není na skateboardu, vyhánějí. Takže jsem strašně rád, že tady postaví i něco pro nás a bikery. Teď je to tady docela malé, na rozšíření se těším. Mohli by se trochu postarat i o to bezprostřední okolí. Kdyby tady ještě otevřeli nějakou branku, musíme to obcházek kolem celého gymnázia nebo přes plot," říká Pavel Šmíd.

K hřištím i půjčovna

Vyznavači volné jízdy na koloběžkách a kolech nový prostor budou mít k dispozici v červenci. Na jeho přípravě se budou sami podílet. Se stavbou by se mělo začít už v dubnu. Nový betonový monolit s překážkami bude mít rozměry 25 na 30 metrů a měl by být vhodný jak pro profesionály, tak pro začínající jezdce.

„K hřištím přibude i půjčovna sportovních potřeb, pro kterou jsme už nakoupili například chrániče a přilby k zajištění bezpečnosti návštěvníků, plánujeme i bezplatnou výuku jízdy a pořádání soutěží a závodů," popisuje místostarosta Poruby Jan Dekický. Doplnil, že výstavba bikeparku naváže na loni vytvořený skatepark.

„Spolupráce s uživateli parku se nám vyplatila už loni a díky tomu jsme vytvořili opravdu moderní skatepark, který splňuje ty nejpřísnější požadavky. Nový bikepark tak doplní nabídku i o další sporty a věřím, že pod Biskupským gymnáziem vznikne místo, kde se budou scházet milovníci skateboardu, jízdy na koloběžkách a bikeři z celého kraje," dodává místostarosta.

Náklady na výstavbu bikeparku přesáhnou tři miliony korun. Největší částku spolkne výstavba betonového monolitu. Slavnostní znovuotevření areálu včetně půjčovny sportovních potřeb a školičky jízdy na skateboardu je podle mluvčího porubské radnice Martina Otipky plánováno na srpen 2014.