Po opravě vozovky tam totiž silničáři nenamalovali na nový asfaltový koberec zebru a auta si z „pouhé“ dopravní značky upozorňující na přecházení lidí těžkou hlavu nedělají.

„Chodím tady pravidelně na tramvajovou zastávku Stodolní, a řidiči vůbec neberou na chodce ohled. Když svítí na křižovatce s Českobratrskou červená, tak auta normálně stojí v koloně i v místě původního přechodu. Když blikne zelená, šlápnou na plyn a lidé tak tak stihnou uskočit. Je to o hubu. Jestli přechod namalují, až se někomu něco stane, tak bude pozdě,“ upozornil redakci čtenář Deníku, který si však nepřál zveřejnit jméno.

Náprava situace zavánějící nebezpečím by všakmohla přijítrychle. Pokud v úterý v noci nepřijde výkyv počasí, tak už ve středu by měli chodci opět přecházet přes bílé pruhy na vozovce. „Přechod na Nádražní jsme chtěli malovat už v sobotu večer, přišly ale bouřky, a tak to nebylo technicky možné. Pokud to počasí dovolí, tak přechod naši pracovníci dodělají v noci z úterý na středu,“ řekl Deníku Daniel Lyčka, ředitel společnosti Ostravské komunikace.